واگذاری سهام جنجالی هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس لغو شد +سند

رییس سازمان خصوصی‌سازی در نامه‌ای به رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، از لغو فروش بلوکی سهام هلدینگ خلیج‌فارس خبر داده است.

به گزارش تازه نیوز و به نقل از اقتصادآنلاین، حسین قربانزاده، رییس سازمان خصوصی‌سازی، در نامه‌ای به ریاست سازمان بورس و اوراق بهادار، از انصراف سازمان خصوصی‌سازی از عرضه سهام هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس خبر داد.

در این نامه آمده است: پیرو نامه ۲۲ دی ماه سال جاری سازمان خصوصی‌سازی در مورد درخواست عرضه تعداد ۴۳ میلیارد و ۵۰ میلیون سهم معادل ۱۵درصد از کل سهام شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و نظر به اینکه با انقضای مهلت مقرر جهت ارسال تقاضا و مستندات بررسی اهلیت تقاضا تنها یک تقاضا واصل شده است که با توجه به اهمیت، ارزش و حجم مزبور امکان حصول رقابت لازم جهت تامین منافع دولت و بیت المال را مخدوش ساخته است، انصراف این سازمان از عرضه مذکور و الغای اثر از مکاتبات مورد اشاره، اعلام می‌شود.

به گفته قربانزاده، جزییات دقیق این انصراف در نامه اعلام شده و اکنون، تصمیم جدیدی برای نحوه این عرضه اتخاذ نشده است. تصمیم‌گیری برای روش عرضه این هلدینگ بزرگ، به هیات واگذاری محول می‌شود تا بتوانند تصمیم‌گیری درستی را برای این شرکت اتخاذ کنند و نوع واگذاری در آنجا تعیین خواهد شد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.