افزایش حقوق معلمان چقدر است؟

بر اساس قانون موعد رسمی اعمال رتبه بندی از ۳شهریور۱۴۰۰ است و از این تاریخ به مجموع حقوق، مزایا و فوق ‌العاده ‌های مستمر و ارقام مندرج در احکام کارگزینی معلمان، افزوده و افزایش ها اعمال می‌ شوند.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از اقتصادآنلاین، عضو کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به آخرین تصمیمات با محوریت موضوع رتبه بندی معلمان در خصوص ایرادات شورای نگهبان گفت: یکی از ایرادات شورای نگهبان مربوط به رویکردی است که در خصوص تامین بودجه قانون در سالهای آتی در نظر گرفته شده است. بر اساس اعلام شورای نگهبان منوط کردن اعمال رتبه بندی سالهای بعد به پیش بینی هایی که قرار است در بودجه سنواتی انجام شود با بند ۱۰اصل ۳قانون اساسی کشور مغایرت دارد. در نشست اخیر کمیسیون آموزش بعد از بحث و تبادل نظر این قید از قانون رتبه بندی برداشته شد تا نظر شورای نگهبان در این زمینه تامین شود.

فلاحی افزود: بر اساس تصمیم نمایندگان رتبه بندی معلمان از ۳۱شهریور۱۴۰۰ برای نیمه دوم سال اعمال خواهد شد و برای این منظور نیز با همراهی دولت و مجلس ۱۲.۵هزار میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده است. ضمن اینکه برای سال ۱۴۰۱ نیز ۲۵هزار میلیارد تومان برای این منظور در نظر گرفته شده است. معلمان و فرهنگیان کشور مطمئن باشند این روند از نیمه دوم ۱۴۰۰ لحاظ خواهد شد.

او گفت: در شرایط فعلی تمرکز کمیسیون آموزش حل ابهامات شورای نگهبان است. اگر نظر دولت تامین شود، افزایش ها اعمال خواهد شد. اگر نظر دولت فعلی تامین نشود به لایحه ارائه شده از سوی دولت قبلی باز می گردیم تا موضوع راهی صحن شود و بعد از رای نمایندگان موضوع به شورای نگهبان ارجاع می شود.

نماینده همدان در مجلس در پاسخ به این پرسش که محتوای لایحه دولت قبلی دریافتی معلمان را تا چه میزان افزایش می دهد؟ گفت: بر اساس محتوای لایحه حداقل دریافتی معلمان بعد از رتبه بندی ۸میلیون تومان خواهد بود. البته این کف دریافتی ها است. معلمی با رتبه ۵که حدود ۱۰میلیون دریافتی دارد بعد از اجرای انی قانون بین ۳۰ تا ۳۵درصد افزایش دریافتی خواهد داشت.

فلاحی خاطرنشان کرد: بعد از رتبه بندی، معلمان در ۵گروه حرفه ای و تخصصی دسته بندی شده و مطابق آن دریافتی خواهند داشت. برای معلمان با رتبه آموزشیار معلم ۱۰درصد، مربی معلم ۱۵درصد، استادیار معلم ۱۲درصد، دانشیار معلم ۱۰درصد و استاد معلم ۵درصد علاوه بر افزایش رتبه‌های قبلی، به مجموع حقوق، مزایا و فوق‌العاده ‌های مستمر و ارقام مندرج در احکام کارگزینی معلمان، افزوده می‌ شود.

بیشر بخوانید:

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.