ریختن سرنگ‌های آلوده واکسن کرونا در جوی آب در اهواز +عکس

مرکز بهداشت بندرعباس می‌گوید: هر شب سوزن‌ها را درون سیفتی باکس قرار داده و درون پلاستیک‌های مخصوص می‌گذاریم، اما فردی سیفتی باکس پلاستیکی را با خود برده و سوزن‌ها را در محل ریخته است.

به گزارش تازه نیوز و به نقل از فارس، روز جمعه ۱۵ بهمن ماه فیلمی از صد‌ها سوزن واکسن کرونا در یک جوی آب در نزدیکی سالن محل نمایشگاه‌های بندرعباس واقع در سه راه جهانبار در رسانه‌ها منتشر شد. این سوزن‌ها در مقابل یکی از مراکز واکسیناسیون کرونا در بندرعباس در درون یک جوی آب ریخته شده بودند.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس درباره فیلم منتشر شده در شبکه‌های مجازی مبنی بر رهاسازی سرنگ‌های مرکز تجمیعی واکسیناسیون سه راه جهانبار در کنار سطل زباله گفت: فردی با ورود به محوطه نمایشگاه و با هدف جمع آوری ظروف پلاستیکی، سیفتی باکس (safty box) کیسه‌های زباله را پاره و سرنگ‌ها را تخلیه کرده بود.

فریده فخار افزود: مرکز تجمیعی واکسیناسیون سه راه جهانبار بعد از شیفت عصر یعنی حدود ساعت ۸ و نیم الی ۹ ظروف سیفتی باکسی که حاوی سرنگ‌های مصرفی است درون کیسه‌های زباله قرار داده و بعد کیسه‌های زباله را در کنار سطل زباله در محوطه نمایشگاه می‌گذارند؛ تا در موعد مقرر و هنگام حضور خودرو‌های حمل زباله تحویل ماموران شهرداری شود.

دکتر فخار ابراز کرد: از زمانی که نمایشگاه گل و گیاه دایر شده است؛ درب حیاط به دلیل تردد شهروندان تا دیر وقت باز بوده که در این حین متاسفانه فردی فرصت طلب و سودجو یا به هر عنوان کیسه‌های زباله را پاره و ظروف سفتی باکس را برداشته و سرنگ‌ها را در محل تخلیه کرده بود.

وی اظهار کرد: همکاران ما بلافاصله پس از آگاهی از موضوع اقدام به جمع آوری سرنگ‌ها نموده، اما تا قبل از حضور همکاران بهداشتی شخصی در این مدت زمان کوتاه اقدام به فیلم برداری از محیط نموده و درشبکه‌های مجازی منتشر می‌نماید.

فخار خاطر نشان کرد: زباله‌های مرکز تجمیعی واکسیناسیون سه راه جهانبار هرشب طبق برنامه در ظروف سیفتی باکس و کیسه‌های زباله جمع آوری و در زمان مقرر تحویل خودرو‌های حمل پسماند شهرداری می‌شد که بدلیل مشکله ایجاد شده و جلوگیری از وقوع موارد اینچنینی تصمیم بر آن شد که این زباله‌ها هر شب پس از پایان کار جمع آوری و از مرکز بدلیل باز بودن درب نمایشگاه تا دیر وقت خارج نشود و صبح روز بعد در ساعت مشخص تحویل خودرو‌های پسماند شهرداری شود.

سرنگ‌های آلوده واکسن کرونا در جوی آب در اهواز

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.