آمار جهانی کرونا یکشنبه ۱۷ بهمن/ فوت ۱۲ هزار و ۱۶۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته

مجموع مبتلایان به بیماری کرونا (کووید-۱۹) در جهان تاکنون به ۳۹۴ میلیون و ۱۸۸ هزار و ۷۱۳ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۷۵۲ هزار و ۸۷۰ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۳۱۳ میلیون و ۵۳ هزار و ۳۶۲ نفر از مبتلایان نیز تاکنون بهبود یافته‌اند.

به گزارش تازه نیوز، بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا همچنان با بیش از ۷۷.۹ میلیون مبتلا و بیش از ۹۲۵ هزار قربانی در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

هند نیز هم اکنون با آمار بیش از ۴۲ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۶ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل با بیش از ۶۳۱ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید در جهان محسوب می شود و هند با بیش از ۵۰۲ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه نیز با گذشتن از آمار ۳۳۴ هزار قربانی تاکنون بالاترین مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی داشته و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

فرانسه همچنین با ثبت بیش از ۲۰ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و نیز چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

جدول به‌روز شده پاندمی جهانی کرونا

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۷۷,۹۶۶,۶۹۱ ۹۲۵,۶۵۵
۲ هند ۴۲,۱۸۸,۱۳۸ ۵۰۲,۰۰۸
۳ برزیل ۲۶,۴۷۳,۲۷۳ ۶۳۱,۸۶۹
۴ فرانسه ۲۰,۶۰۲,۹۳۲ ۱۳۲,۳۷۷
۵ انگلیس ۱۷,۷۴۹,۹۹۹ ۱۵۸,۲۴۳
۶ روسیه ۱۲,۶۳۰,۰۴۷ ۳۳۴,۷۵۳
۷ ترکیه ۱۲,۱۵۰,۵۶۷ ۸۸,۵۳۳
۸ ایتالیا ۱۱,۵۴۲,۷۹۳ ۱۴۸,۵۴۲
۹ آلمان ۱۰,۹۴۵,۴۴۹ ۱۱۹,۳۳۲
۱۰ اسپانیا ۱۰,۲۷۴,۶۵۳ ۹۴,۲۳۵

بر اساس آمار جهانی ورلدامتر، ایران نیز با مجموع شش میلیون و ۵۴۳ هزار و ۸۳۷ ابتلا و ۱۳۲ هزار و ۷۴۵ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه دوازدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۲۶ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل – که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند – کشورهای فرانسه، انگلیس، روسیه، ترکیه، ایتالیا، آلمان، اسپانیا، آرژانتین، ایران، کلمبیا، مکزیک، لهستان، هلند، اندونزی، اوکراین، آفریقای جنوبی، فیلیپین، پرو، بلژیک، جمهوری چک، ژاپن، رژیم صهیونیستی و کانادا نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.