وزیر کشور : در صورت تداوم کرونا از تجربیات امروز برای انتخابات ۱۴۰۰ بهره‌ می‌گیریم

وزیر کشور با اشاره به دور دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که امروز – ۲۱ شهریور در شرایط کرونایی به شکل مطلوب در حال برگزاری است تاکید کرد: درصورت تداوم شرایط کرونا رویداد امروز برای برگزاری یک انتخابات باشکوه در سال ۱۴۰۰ آسیب‌شناسی می‌شود.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از ایرنا، «عبدالرضا رحمانی فضلی» روز جمعه در جمع خبرنگاران افزود: به همت نیروهای اجرایی، نظارتی، امنیتی، انتظامی، رسانه ای، تبلیغاتی و همه آنانی که در حوزه انتخابات به ما کمک می‌کنند، دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی امروز (جمعه) در ۱۰  حوزه، ۲۳ شهرستان و هشت استان در حال برگزاری است.

وی اضافه کرد: روند کار تاکنون خوب است و مشکل خاصی نداشتیم.

وزیر کشور ویژگی این مرحله از انتخابات را مواجهه با کرونا عنوان و تصریح کرد: با مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا از رای دهندگان خواستیم با ماسک وارد شعبه شوند و خودکار همراه خود داشته باشد.

رحمانی فضلی با ابراز امیدواری که امروز انتخابات سالم و قانونی خواهیم داشت و گفت: در کنار برگزاری یک انتخابات سالم، باید بتوانیم این انتخابات را آسیب شناسی کنیم تا یک انتخابات با شکوه در ۱۴۰۰ برای ریاست جمهوری داشته باشیم.

وی اضافه کرد: اگر وضعیت کرونا تدوام داشته باشد باید شرایط، ملاحظات و مقتضیات خاصی را برای آن زمان درنظر بگیریم.

به گزارش ایرنا، دور دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۸ استان و ۱۰ حوزه انتخابیه یعنی در حوزه‌های انتخابیه لنجان و سمیرم استان اصفهان، حوزه انتخابی کرج، اشتهارد و فردیس استان البرز، حوزه انتخابی دهلران، دره شهر، آبدانان و بدره استان ایلام، حوزه انتخابی اهواز، باوی، حمیدیه و کارون استان خوزستان، حوزه انتخابی زنجان و طارم استان زنجان، حوزه‌های انتخابیه کرمانشاه، و  اسلام‌آباد غرب و دالاهو استان کرمانشاه، حوزه انتخابیه بیجار استان کردستان و حوزه انتخابیه کردکوی، بندرترکمن، بندرگز و گمیشان استان گلستان درحال برگزاری است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.