چرا آمار فوتی‌های کرونایی به تفکیک وضعیت واکسیناسیون منتشر نمی‌شود؟

سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت گفت: آمار متقن و مورد اعتماد درباره وضعیت واکسیناسیون افراد بستری و فوتی‌ها به سهولت گردآوری نمی‌شود و به پژوهشی عمیق نیاز دارد.

به گزارش تازه نیوز و به نقل از خبرآنلاین، محمد هاشمی سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در واکنش به انتشار خبری مبنی بر عدم اطلاع وزارت بهداشت از آمار درصد بستری‌شدگان و فوتی‌های کرونا که واکسن زده یا نزده‌اند، اظهار کرد: پس از تماس های مکرر یکی از خبرنگاران پرتلاش و بااخلاق حوزه سلامت، پاسخگوی ایشان شده و دوستانه درخصوص سوال وی مبنی بر ارائه آمار بستری و فوتی های واکسن زده کرونا، توضیحاتی دادم. به ایشان اعلام کردم که به دلیل حضور در جلسه در حال حاضر هیچ آماری برای ارائه ندارم.
وی ادامه داد: توضیح دادم، مطالعاتی که در حوزه تحقیقات وزارت بهداشت انجام شده، هنوز به نتیجه نهایی نرسیده است که اگر به سرانجام رسیده بود به خبرنگارانی که طی یک تا دو ماه گذشته از خبرگزاری‌های دیگر به دنبال پاسخ همین سوال بودند، ارائه می‌شد.

هاشمی تصریح کرد: به خبرنگار محترم توضیح داده شد که فعلا به آنچه بارها متخصصان و اهل فن مبنی بر اینکه واکسیناسیون در پیشگیری، بستری و تعداد فوتی ها تاثیر قابل انکار دارد، مطرح و اعلام شده که ۹۰ درصد از افراد بستری در بیمارستان ها را افرادی که واکسن کرونا دریافت نکرده‌اند، تشکیل می دهند اکتفا کنید تا پس از نهایی شدن، آمار در خدمت رسانه‌ها قرار داده شود.

سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: در گفتگویی دوستانه شرح دادم که آمار متقن و مورد اعتماد، به پژوهشی عمیق نیاز دارد چرا که منابع تهیه چنین آماری متعدد بوده و نیاز به ویرایش دارند.

هاشمی تاکید کرد: لذا هرمطلب دیگری به غیر از موضوعاتی که مطرح کردم، به عنوان مصاحبه با اینجانب تلقی نمی‌شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.