جدیدترین تحلیل اسرائیل از مذاکرات وین: به زودی توافقی با ایران امضا می‌شود

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی گفت احتمال حصول توافق میان ایران و قدرت‌های جهانی در روزهای آتی قوت گرفته است.

به گزارش تازه نیوز، ایسنا نوشت: بنی گانتس وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در یک سخنرانی ادعاهای واهی و نخ‌نما علیه فعالیت‌های هسته‌ای کشورمان را تکرار کرد و مدعی شد: اسرائیل دست از تلاش برای اطمینان از عدم دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای نخواهد کشید.

به نوشته روزنامه تایمز آو اسرائیل، گانتس در ادامه به مذاکرات کنونی میان ایران و سایر طرف‌های برجام در وین که با حضور غیرمستقیم آمریکا انجام می‌شود، اشاره کرد و گفت: در هفته‌های پیش رو و یا شاید در روزهای آتی احتمال دارد یک توافق میان ایران و قدرت‌های جهانی امضا شود. این توافق حاصل شود یا نه، اسرائیل به تلاش‌های خود برای جلوگیری از ظرفیت هسته‌ای ایران ادامه خواهد داد.

وی همچنین مدعی شد که ایران یک مشکل جهانی و منطقه‌ای است و به همین دلیل اسرائیل کماکان به توسعه نیروهای نظامی خود ادامه می‌دهد.

این مطالب را هم بخوانید:

به گزارش ایسنا، همزمان با ادامه مذاکرات رفع تحریم‌ها در وین و افزایش احتمال حصول یک توافق میان ایران و آمریکا و ۱+۴ مقامات صهیونیستی به شدت در تلاشند تا با تکرار ادعاهای خود درخصوص برنامه هسته‌ای کشورمان بر روند این مذاکرات تاثیر بگذارند و حتی مانع از به نتیجه رسیدن رایزنی‌ها شوند.

شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز به تازگی با ادعای دسترسی به جزئیات توافق‌های هیات آمریکایی در مذاکرات وین گزارش داد: از نظر اسرائیل این توافق معادل «تسلیم شدن آمریکا» است. این شبکه همچنین ادعا کرد که درخواست جمهوری اسلامی ایران برای رفع تحریم‌های مستقیم علیه سپاه پاسداران نیز مورد موافقت اصولی طرف آمریکایی قرار گرفته است.

مقامات رسمی رژیم صهیونیستی و آمریکا تاکنون به این گزارش‌ واکنش نشان نداده‌اند اما تل‌آویو بارها به صراحت اعلام کرده که همیشه با برجام مخالف بود و با احیای برجام نیز بیشتر مخالف است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.