آمار جهانی کرونا امروز جمعه ۱۳ اسفند ۱۴۰۰

آخرین آمار فوت و ابتلا به کرونا برای ا امروز جمعه ۱۳ اسفند منتشر شد.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از ایسنا، مجموع آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۴۴۲ میلیون و ۴۱۳ هزار و ۶۶ نفر رسیده، مرگ شش میلیون و یک هزار و ۸۴۴ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۳۷۵ میلیون و ۲۵۹ هزار و ۱۳۵ نفر از مبتلایان نیز تاکنون بهبود یافته‌اند.

بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا همچنان با بیش از ۸۰.۸ میلیون مبتلا و بیش از ۹۸۱ هزار قربانی در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

هند نیز هم اکنون با آمار بیش از ۴۲.۹ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۸.۹ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل با بیش از ۶۵۰ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و هند با بیش از ۵۱۴ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه نیز با گذشتن از آمار ۳۵۴ هزار قربانی تاکنون بالاترین مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی داشته و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

فرانسه همچنین با ثبت بیش از ۲۲.۹ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

جدول به‌روز شده پاندمی جهانی کرونا

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۸۰,۸۴۳,۵۷۰ ۹۸۱,۷۲۹
۲ هند ۴۲,۹۵۱,۵۵۶ ۵۱۴,۶۲۰
۳ برزیل ۲۸,۹۰۶,۲۱۴ ۶۵۰,۶۴۶
۴ فرانسه ۲۲,۹۰۰,۵۳۱ ۱۳۸,۹۴۲
۵ انگلیس ۱۹,۰۷۴,۶۹۶ ۱۶۱,۸۹۸
۶ روسیه ۱۶,۶۸۵,۸۵۰ ۳۵۴,۰۱۱
۷ آلمان ۱۵,۳۷۵,۵۰۸ ۱۲۴,۲۶۵
۸ ترکیه ۱۴,۲۵۵,۵۴۵ ۹۵,۰۲۵
۹ ایتالیا ۱۲,۹۱۰,۵۰۶ ۱۵۵,۳۹۹
۱۰ اسپانیا ۱۱,۰۷۸,۰۲۸ ۱۰۰,۲۳۹

همچنین ایران نیز با مجموع هفت میلیون و ۷۳ هزار و ۷۴۷ ابتلا و ۱۳۷ هزار و ۴۳۹ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه دوازدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل تاکنون در فرانسه، انگلیس، روسیه، آلمان، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، ایران، هلند، کلمبیا، لهستان، اندونزی، مکزیک، ژاپن، اوکراین، آفریقای جنوبی، فیلیپین، رژیم صهیونیستی، جمهوری چک، بلژیک، ویتنام، پرو، کره جنوبی، مالزی، کانادا، پرتغال، استرالیا و شیلی نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۴ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.