حمله روسیه به نیروگاه اتمی اوکراین عمدی بود/ ممکن بود فاجعه رخ دهد!

رئیس‌جمهور اوکراین با اشاره به حملات روسیه به نیروگاه هسته‌ای زاپروژیا گفت: شبی را ازسر گذراندیم که ممکن بود در آن تاریخ اروپا و اوکراین متوقف شود.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از مهر، رئیس جمهور اوکراین ضمن تکرار درخواست ایجاد منطقه پرواز ممنوع بر فراز کشورش گفت که شبی را سپری کردیم که ممکن بود در آن تاریخ اوکراین و اروپا متوقف شود.

، «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین در تازه‌ترین اظهارنظر درباره تحولات کشورش گفت: روسیه عمداً زیرساخت‌ها و مناطق مسکونی اوکراین را هدف قرار می‌دهد و ایجاد منطقه پرواز ممنوع تنها ضامن جلوگیری از حمله روسیه به زیرساخت‌های هسته‌ای اوکراین است.

زلنسکی با اشاره به حملات صورت گرفته در اطراف نیروگاه هسته‌ای «زاپروژیا» گفت: شبی را از سر گذراندیم که ممکن بود در آن تاریخ اروپا و اوکراین متوقف شود. حمله روسیه به نیروگاه هسته‌ای زاپروژیا عمدی بود و یک اقدام تروریستی سازمان یافته محسوب می‌شود.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش مدعی شد: تا کنون ۹۲۰۰ نظامی روس را کشته‌ایم. اظهارات زلنسکی در حالی است که دفتر ریاست جمهوری اوکراین نیز از کمیته بین المللی صلیب سرخ خواست فوراً به این کشور برای ایجاد کریدورهای بشردوستانه کمک کند.

بیشتر بخوانید:

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.