پیش بینی بورس فردا شنبه ۱۴ اسفند/ استقلال و پرسپولیس راه نجات بازار سهام؟

با توجه به روند بازار سرمایه در هفته‌ای که گذشت، پیش بینی بورس فردا شنبه ۱۴ اسفند به چه صورت خواهد بود؟

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از تجارت‌نیوز، هفته‌ای که گذشت اتفاقات متعدد و تاثیرگذاری برای بورس افتاد، از بازگشایی منفی شستا تا پذیره‌نویسی استقلال و پرسپولیس در بورس. اما پیش‌بینی بورس هفته آینده چگونه است؟

علی عصاری، کارشناس بازار سهام گفت: اتفاقات هفته آتی را به سه دسته می‌توان تقسیم کرد. هفته جدید را با مجموعه غیررسمی از اخبار برجام شروع می‌کنیم که مثبت است و منابع خارجی دارد. از طرف دیگر شاهد مقاومت دلار هستیم که این اخبار تاثیر مثبتی روی بازار دارد.

وی ادامه داد: از طرفی شستا که چهارشنبه هفته گذشته منفی و کمتر از پیش‌بینی بازگشایی شد، توجه زیادی را به خود اختصاص داد. این موضوع می‌تواند سیگنال مثبتی برای بازار باشد. احتمال اینکه شستا آهسته و پیوسته با حجم بالا به سمت مثبت حرکت کرده و شاخص را با خود همراه کند، به شدت زیاد است.

عصاری عنوان کرد: خبر پذیره‌نویسی استقلال و پرسپولیس نیز برای بازار هفته بعد مهم است. معمولا پذیره‌نویسی‌ها بازار را با فشار فروش همراه می‌کند ولی به واسطه اینکه کدهای زیاد و جدیدی وارد بازار می‌شود، شاید استقلال و پرسپولیس جان دوباره‌ای به بورس بدهد و بورس حرکت مثبتی داشته باشد. البته با توجه به اینکه پذیره‌نویسی‌ها برای تامین نقدینگی، فشار فروش دارند ممکن است بازار را به چالش بکشند ولی شاید برای این دو نماد وضعیت و رفتار بازار متفاوت باشد.

این کارشناس بازار سهام گفت: در مجموع، من هم شنبه و هم هفته خوبی برای بازار پیش‌بینی می‌کنم و امیدوارم بازار رمق تازه‌ای بگیرد.

بیشتر بخوانید:

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.