گاف عجیب استقلالی‌ها؛ مدافع برزیلی نیامده دیپورت می‌شود؟

این احتمال وجود دارد که خرید جدید باشگاه استقلال هم به سرنوشت مهاجم مدنظر پرسپولیس دچار شود.

به گزارش تازه نیوز به نقل از خبرورزشی، رافائل سیلوا مدافع ۲۹ ساله برزیلی برای عقد قرارداد با استقلال وارد تهران شد. با توجه به سوابق این بازیکن و آیین نامه سازمان لیگ در خصوص جذب بازیکن خارجی به نظر می رسد حضور این مدافع در فوتبال ایران دارای مشکل باشد. طبق مقررات فدراسیون فوتبال ایران، بازیکن با ملیت یکی از کشورهای آمریکای جنوبی باید در دو سال منتهی به عقد قرارداد در مسابقات رسمی یا دوستانه تیم‌ملی امید یا بزرگسالان بازی کرده باشد.

در همین ارتباط:

همچنین می بایست بازیکن خارجی مدنظر با تیم قبلی خود در بین شش تیم بالای جدول آن لیگ قرار داشته باشد. سیلوا به همراه تیم قبلی خود الفیصلی در رتبه نهم قرار گرفت و طی دو سال گذشته سابقه ملی یا حضور در لیگ برزیل را نداشته است. اینکه باشگاه استقلال با توجه به این موارد چگونه می خواهد قرارداد بازیکن مدنظرش را ثبت کند مشخص نیست ولی مدیران این باشگاه باید مراقب باشند تا با شکایت تیم های دیگر لیگ برتری مواجه نشوند.

گفتنی است چندی قبل باشگاه پرسپولیس هم قصد داشت با یک مهاجم پرتغالی به نام ژوائو داسیلوا قرارداد امضا کند که حضور این بازیکن در ایران منتفی شد. این در حالی بود که با نظر باشگاه برای این مهاجم پرتغالی بلیت پرواز حضور در تهران نیز گرفته شده و اقدامات لازم برای اسکان وی نیز به انجام رسیده بود. با این حال با توجه به اینکه او فاقد شرایط آیین نامه نقل و انتقالات فوتبال ایران برای جذب مهاجم خارجی بود، مسئولان پرسپولیس از جذب وی صرفنظر کردند و حضور ژوآئو داسیلوا در پرسپولیس منتفی شد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.