اینترپل در تعقیب قاتل ایرانی مرد تاجر

تحقیقات در پرونده قتل مرد تاجر نشان می‌دهد که فردی آشنا با انگیزه سرقت 500میلیون تومانی جان او را گرفته و پس از آن به ترکیه گریخته است.

به گزارش تازه‌نیوز، مدتی قبل گزارش ناپدید شدن مردی ۷۰ساله که ساکن یکی از مناطق شمالی تهران بود به پلیس اعلام شد. یکی از فرزندان او گفت: پدرم تاجر و پولدار بود. او آخرین بار با یکی از دوستانش به نام جمشید که به تازگی با او آشنا شده و مردی جوان است قرارداشت. آنطور که پدرم می‌گفت قرار بود با مرد جوان به طباخی بروند و کله پاچه بخورند اما از همان زمان او ناپدید شد. پدرم تنها زندگی می‌کرد و وقتی به خانه‌اش رفتیم، آنجا کاملا بهم ریخته بود و حتی ماشینش نیز در پارکینگ نبود. پس از آن با جمشید تماس گرفتیم اما او مدعی شد که چون کار مهمی برایش پیش آمده قرارش با پدرم به ‌هم خورده و از او بی‌خبر است.

کشف جسد
به نقل از همشهری، تحقیقات پلیس برای یافتن مرد گمشده شروع شد تا اینکه چند روز بعد به پلیس تهران خبر رسید که جسد سوخته مردی در یک مخروبه در حوالی کرج کشف شده است. مشخصات ظاهری جسد با تاجر گمشده مطابقت داشت و بررسی‌ها نشان می‌داد که او ابتدا با ضربات چاقو به قتل رسیده و بعد عامل جنایت جسد را به آتش کشیده است. در این شرایط بود که خانواده تاجر گمشده راهی پزشکی قانونی شدند و جسد را شناسایی کردند.

در ادامه تحقیقات معلوم شد که مقتول در جای دیگری به قتل رسیده و بعد قاتل جسد او را به کرج برده و در آنجا آتش زده است. پرونده این حادثه مرموز برای انجام تحقیقات بیشتر به اداره دهم پلیس آگاهی تهران فرستاده شد و کارآگاهان جنایی با انجام تحقیقات گسترده پی بردند که همزمان با گم شدن مقتول از حساب‌های بانکی او ۵۰۰میلیون تومان برداشت شده است. فردی که پول از حساب مقتول برداشت کرده بود، جمشید یعنی همان مرد آشنایی بود که به تازگی با مقتول آشنا شده و روز حادثه با وی قرار داشت.

در این شرایط تمام حساب‌های مقتول مسدود شد و با چیده شدن پازل‌ها در کنار هم برای پلیس محرز شد که کسی جز مرد آشنا قاتل مرد تاجر نیست. بررسی‌ها حکایت از این داشت که او مدتی قبل با مقتول آشنا شده و با یکدیگر مراودات کاری داشته‌اند و به همین دلیل هر ازگاهی به خانه مقتول رفت‌وآمد داشته است. مأموران برای به‌دست آوردن اطلاعات بیشتر راهی محل زندگی مقتول شدند و سرایدار خانه گفت که روز حادثه ورود جمشید به خانه مقتول را دیده بود اما دیگر متوجه نشده بود که او چه زمانی از آنجا خارج شده است.

با توجه به این اطلاعات معلوم شد که جمشید پس از آنکه جان مرد تاجر را گرفته، ۵۰۰میلیون تومان از حساب او برداشت کرده و گریخته است. در این شرایط دستور بازداشت این مرد صادر شد اما وقتی مأموران مخفیگاه او را شناسایی کردند معلوم شد که او همان روزی که مقتول ناپدید شده، پس از سرقت از حساب وی بلیت تهیه کرده و با هواپیما به ترکیه گریخته است. دراین شرایط نام او در لیست مجرمان تحت تعقیب اینترپل قرار گرفت تا به‌زودی متهم در کشور ترکیه دستگیر و تحویل ایران شود.

بیشتر بخوانید:

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.