۵ کشته و آوار ۲خانه نتیجه انفجار گاز +عکس

انفجارهای مرگبار ناشی از نشت گاز شهری در ماه‌های اخیر جان هموطنان زیادی را گرفت و در تازه‌ترین حادثه که در شهرستان بروجرد رخ داد، ۲خانه را آوار کرد و ۵قربانی بر جا گذاشت.

به گزارش تازه‌نیوز، حدود ساعت ۲۳شنبه‌شب، صدای انفجار هولناکی در خیابان شهید علی بیات شهرستان بروجرد، مردم منطقه را به وحشت انداخت. شدت انفجار به حدی بود که صدای ناشی از آن در بیشتر مناطق شهر به گوش رسید و تیم‌های آتش‌نشانی را به محل حادثه کشاند. آتش‌نشانان پس از حضور در محل و بررسی‌های اولیه به این نتیجه رسیدند که علت انفجار نشت گاز شهری بوده است. نشت گاز یکی از خانه‌ها باعث انفجار این خانه شده و شدت آن به حدی بود که خانه دیوار به دیوار نیز کاملا تخریب و آوار شده بود.

به نقل از همشهری، آنطور که همسایه‌ها می‌گفتند در هر دو خانه دست‌کم ۹نفر ساکن بودند. خانه‌ای که انفجار در آن صورت گرفته بود، محل زندگی ۶نفر بود و در خانه همسایه‌ نیز زن و مردی مسن به همراه پسر جوانشان که دچار معلولیت بود زندگی می‌کردند. در این شرایط آواربرداری شروع شد و در همان ابتدا ۴نفر که در این حادثه مصدوم شده بودند توسط اورژانس به بیمارستان منتقل شدند. در ادامه و با انجام عملیات آواربرداری پیکر زن و شوهر مسن همسایه و همچنین زنی ۲۵ساله و پسربچه‌ای ۶ساله که جان باخته بودند از زیر آوار بیرون کشیده شد. این اما پایان ماجرا نبود، چرا که امدادگران لحظاتی بعد موفق شدند پیکر نوزادی ۲ماهه را که هنوز نفس می‌کشید از زیر آوار بیرون بکشند. زنده ماندن این نوزاد یک معجزه بود و او به سرعت توسط آمبولانس به بیمارستان انتقال یافت اما متأسفانه صبح دیروز به‌دلیل شدت صدماتی که دیده بود، جانش را از دست داد تا آمار قربانیان این حادثه به ۵نفر برسد. نادر موسیوند، معاون عملیات آتش‌نشانی بروجرد با اشاره به اینکه در این حادثه هر دو خانه مسکونی به‌طور صددرصد تخریب شدند و به خانه برخی از همسایه‌ها نیز خسارت وارد شد، گفت: متأسفانه حوادثی که بر اثر نشت گاز رخ می‌دهد بیشتر به‌دلیل سهل‌انگاری و بی‌توجهی به مسائل ایمنی رقم می‌خورد و این در حالی است که بارها کارشناسان آتش‌نشانی نسبت به استفاده درست از وسایل گازسوز و اطمینان از ایمنی آنها به شهروندان هشدار داده‌‌اند.

بیشتر بخوانید:

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.