ترکیب احتمالی استقلال و پرسپولیس در دربی پایتخت

در حساس‌ترین مسابقه هفته بیست و سوم لیگ برتر فوتبال از ساعت ۱۷:۳۰ فردا تیم استقلال در مسابقه دربی باید به مصاف پرسپولیس برود.

به گزارش تازه نیوز و به نقل از رویداد۲۴، آبی پوشان در مسابقه رفت برابر رقیب دیرینه خود به تساوی بدون گل دست پیدا کرده بودند و در سیر صدرنشینی تمایل دارند که در مسابقه برگشت هم بدون شکست بمانند.

استقلال با هدایت فرهاد مجیدی طی 22 هفته گذشته بدون شکست بوده و با کسب 16 پیروزی و 6 تساوی با کسب 54 امتیاز موفق شده فاصله 6 امتیازی نسبت به رقیب امروزش دارد.

با توجه به فاصله امتیازی بین دو تیم و نزدیک شدن به هفته‌های پایانی لیگ برتر اکنون تقابل دو تیم سوای حساسیت شهرآورد برای مشخص شدن قهرمان این فصل هم جذابیت مضاعفی دارد.

استقلال برای مسابقه محرومی ندارد و مصدوم این تیم هم محمد دانشگر بود که در جلسه تمرینی روز گذشته حضور داشت و مشکلی برای شرکت در مسابقه امروز ندارد.

سیدحسین حسینی برای بازی گزینه اول فرهاد مجیدی درون دروازه خواهد بود؛ حسینی در بازی رفت هم درون دروازه بود و امیدوار خواهد بود تا دوباره یک کلین شیت به نام خود ثبت کند.

خط دفاعی استقلال نسبت به آخرین رویارویی دو تیم تغییرات بسیاری خواهد داشت. برخلاف بازی گذشته که سیاوش یزدانی و محمد حسین مرادمند، محمد دانشگر را همراهی می کردند این بار این مدافع بلندقامت باید همراه رافائل سیلوای برزیلی و عارف غلامی که از مصدومیت طولانی مدت رهایی یافته برابر سرخپوشان قرار بگیرد.

در خط میانی برای آبی‌ها زبیر نیک نفس، مهدی مهدی پور، صالح حردانی و جعفر سلمانی در دسترس خواهند بود که جلوتر از آنها امیرحسین حسین زاده می تواند به عنوان هافبک پشت مهاجم بازی کند یا در صورت تشکیل مثلث خط حمله او در سمت چپ حضور داشته باشد و کوین یامگا در سمت راست تا رودی ژستد به عنوان مهاجم نوک بازی کند.

بدین ترتیب ترکیب احتمالی استقلال برای این بازی به شرح زیر خواهد بود:

سید حسین حسینی، محمد دانشگر، رافائل سیلوا، عارف غلامی، زبیر نیک نفس، صالح حردانی، جعفر سلمانی، مهدی مهدی پور، کوین یامگا، امیرحسین حسین زاده، رودی ژستد

اما در آن سوی میدان ترکیب احتمالی پرسپولیس برای دیدار با استقلال چند تغییر نسبت به همیشه دارد.

در دروازه پرسپولیس در این دیدار ابهام بزرگی در مورد حضور حامد لک یا احمد گوهری در چهارچوب دروازه وجود دارد و این موضوع علامت سوال بزرگ دربی پایتخت است با این حال انتخاب یحیی برای این بازی احتمالاً احمد گوهری خواهد.

در خط دفاع ظاهراً یحیی گل محمدی قصد دارد انقلاب کند و تغییرات گسترده‌ای نسبت به همیشه شاهد خواهیم بود و به جای زوج همیشگی هنانوف – جلال حسینی از فرشاد فرجی و علی نعمتی در مرکز خط دفاع استفاده خواهد کرد. در سمت راست و چپ حضور رضاییان و سعید آقایی مثل همیشه محتمل است.

در خط هافبک یحیی یه هافبک دفاعی آماده در اختیار دارد و انتخاب دو نفر از میان آنها دغدغه شیرینی برای او خواهد بود ولی با توجه به رسیدن سرلک به بازی و آمادگی بالای رضا اسدی و عملکرد درخشان او مقابل نفت مسجد سلیمان این دو بازیکن در ترکیب اصلی خواهند بود.

وحید امیری و احسان پهلوان دو هافبک رو به جلو و متمایل به کناره ها در ترکیب پرسپولیس هستند و در نوک حمله هم مهدی ترابی حضور دارد.

مهاجم نوک پرسپولیس هم انتخاب دیگری است که باید یحیی از بین پاکدل، عبدی و تمیروف انجام دهد و اینجا گل محمدی برخلاف دو بازیکن تاجیک خود که قصد دارد آنها را نیمکت نشین کند، در خط حمله مهاجم خارجی خود را به داخلی ها ترجیح می‌دهد و تمیروف بازی خواهد کرد.

ترکیب احتمالی پرسپولیس مقابل استقلال

احمد گوهری، علی نعمتی، فرشاد فرجی، رامین رضاییان، سعید آقایی، میلاد سرلک، رضا اسدی، احسان پهلوان، وحید امیری مهدی ترابی، شرزود تمیروف

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.