طوفان کرونا در قلب تپنده اقتصاد چین!

شیوع دوباره کرونا در کشور چین باعث قرنطینه شانگهای شد.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از یورونیوز، بخش شرقی شانگهای، قلب تپنده اقتصاد چین با ۲۶ میلیون جمعیت برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا از دوشنبه ۲۸ مارس قرنطینه شد. این برنامه، بزرگ‌ترین قرنطینه کرونایی در جهان در دو سال گذشته به شمار می‌رود.

شانگهای در جریان موج پیشین شیوع کرونا به‌شکل کامل قرنطینه نشده بود. قرار است فعالیت‌ها در این شهر بندری در دو مرحله اجرا شود. بنا به تصمیم مقام‌های محلی نیمه شرقی شانگهای، از دوشنبه به مدت پنج روز و به شکل آزمایشی قرنطینه می‌شود. پس از آن بخش غربی این شهر نیز از اول آوریل قرنطینه خواهد شد.

انجام گسترده تست‌ از تمام شهروندان و جداسازی مبتلایان از باقی جمعیت، برنامه اصلی برای توقف دوباره شیوع ویروس کرونا است. در مدت قرنطینه تمام کسب و کارهای غیرضروری، از جمله فعالیت مراکز تجاری و اداری، تعطیل خواهد بود. به‌علاوه پلیس با برقراری پست‌های سیار ایست و بازرسی، امکان برقراری ارتباط میان بخش‌های قرنطینه شده و جهان خارج را عملا به صفر می‌رساند.

بیشتر بخوانید:

چین در سال ۲۰۲۰ شهر ووهان، کانون اولیه شناسایی و شیوع ویروس جدید کرونا در جهان را با ۱۱ میلیون نفر جمعیت به‌مدت ۷۶ روز قرنطینه کرده بود. برنامه‌ای که عملا بر اساس سیاست ریشه‌کنی بیماری کووید-۱۹ انجام شد و در مقایسه با بسیاری دیگر از کشورهای جهان بسیار موفق بود.

کمیسیون ملی بهداشت چین روز دوشنبه اعلام کرد ۱۲۱۹ مورد جدید ابتلای قطعی به ویروس کرونا در این کشور شناسایی شده است؛ رقمی که در مقایسه با روز قبل هزار مورد افزایش را نشان می‌دهد. همزمان و بنا به اعلام همین نهاد، ۴۹۹۶ مبتلا بدون داشتن نشانه بیماری هم شناسایی شده‌اند. بیشتر موارد ابتلا در استان شمالی جی‌لین گزارش شده است.

در پی قرنطینه شهر شانگهای، انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی (یاتا) اعلام کرد جلسه سالانه این سازمان به جای شانگهای در دوحه قطر برگزار خواهد شد.

چین در حالی بار دیگر بخشی از کشور خود را قرنطینه می‌کند که محدودیت‌های کرونایی در بسیاری از کشورهای جهان و از جمله در اروپا با وجود شیوع گسترده موارد ابتلا عملا لغو شده است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.