مسخره کردن حجاب چادر در صداوسیما!/ رفتار زشت با زنان در بیمارستان سپاه!

مرکز تولیدات رسانه‌ای صبا؛ شما با یک چادر قرضی از در عبور می‌کنی و چادر را کنار می‌گذاری و در تمام طول روز به کارت میرسی!

به گزارش تازه نیوز، یاسر عرب، مستندساز و فعال رسانه‌ای در یادداشتی به نقد رفتارهای غیرقابل قبول برخی سازمان‌ها به اسم صیانت از حجاب ولی در پوشش تخریب «حجاب و عفاف» پرداخت و نوشت:

با همسرم به مرکز انیمشین‌سازی صبا وابسته به صداوسیما رفته‌ایم. جلوی در نگهبانی ما را متوقف می‌کند و شرط ورود خانم را داشتن چادر عنوان می‌کند! داخل، جلسه مهمی داریم و فرصت بگومگو نیز نداریم. به رابط داخل تماس گرفته و مشکل را عنوان می‌کنیم.

تا رابط‌مان بیاید من به همسرم نگاه می‌کنم که ببینم کجای سر و وضعش حتی ذره‌ای غیراسلامی است! چیزی به خاطرم نمی‌رسد. از حراست علت را سوال می‌کنم کوتاه جواب می‌دهد «دستور است». رابطمان خود را چادر به دست، دم در می‌رساند. پوشش خودش مانتویی برازنده و پوشیده است! چادر را به همسرم می‌دهد! برایمان جای سوال است که پس چرا ایشان که خود از داخل آمده چادر به سر ندارند!
همسرم از گیت بانوان عبور می‌کند و وارد حیاط می‌شویم. خانم میزبان با لحنی دلجویانه توضیحاتی می‌دهد که بسیار عجیب است! از حیاط می‌گذریم و وارد ساختمان تولید می‌شویم. اینجا هر خانمی پوشش دلخواه خود را دارد. محل اجباری بودن چادر ورودی گیت تا بیست متر بعدش است! چرا؟ چون دستور به حراست این شرط ورود است! نه هیچ جای دیگر… به همین مسخرگی! شما با یک چادر قرضی از در عبور می‌کنی و چادر را کنار می‌گذاری و در تمام طول روز به کارت می‌رسی! بعد هم هنگام خروج با همان حراست محترم بدون چادر خداحافظی کرده و آرزوی توفیق روز افزون برایش داری! او هم همچنین…

۲: نیمه شب است و حسنا تب کرده. نزدیک‌ترین بیمارستان توی محل اسکان‌مان بیمارستان بقیه‌الله وابسته به سپاه است. دم درب ورودی خانمی است که اجازه ورود همسرم را بدون چادر نمی‌دهد! با تعجب کمی مستقیم توی لنز دوربین نگاه می‌کنیم! همسرم می‌گوید اینجا اصل بر درمان مریض است، یا پوشاندن چادر؟ خانم حراستی که گویا خودش هم متوجه تفاوت بین انسانیت و دستور من‌درآوردی است سرش را پایین می‌اندازد و زیر لب می‌گوید «بفرمایید داخل»! داخل بیمارستان تمام پرستاران همان روپوش سفید ساده را دارند و خبری از چادر اجباری نیست!
فاطمه دختر سیزده ساله‌ام با ماست. کسی به حجاب او کاری نداشت. حسنا تزریق دارد. مادرش او را به بخش تزریقات برده. من و فاطمه روی صندلی منتظر نشسته‌ایم. فاطمه بی‌مقدمه توی گوشم می‌گوید «بابا من در آینده دلم نمی‌خواهد چادر بپوشم!» جوابی به او نمی‌دهم.

چادر اجباری در ورودی حرم شاهچراغ

۳: به حرم مطهر شاهچراغ رفته‌ایم. هیچ تابلویی جلوی در ورودی نشان‌دهنده اجبار پوشش چادر نیست! اما خدمه خانم اجازه ورود بدون چادر را به بانوان نمی‌دهند! حتی اگر بهترین حجاب را داشته باشید! مثل مشهد هم نیست که چادر امانی تدبیر شده و موجود باشد. البته این غافل‌گیری کاسبی را هم برای زنانِ مستضعف رقم زده تا با آوردن چادر خانگی و کرایه دادن به مسافران از همه‌جا بی‌خبر! رزق لایموتی برای خود دست و پا کنند!

عکس متعلق به ورودی حرم شاهچراغ و خانم‌هایی است که به زائرین غافلگیرشده چادر کرایه می‌دهند!

این مطالب را هم ببینید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.