احمدی‌نژاد پشت پرده یارانه نقدی را فاش کرد

بخشی از گفتگوی احمدی‌نژاد در مورد پشت پرده یارانه نقدی را در ادامه می خوانید.

به گزارش تازه نیوز و به نقل از اعتمادآنلاین، محمود احمدی نژاد درگفتگویی درخصوص پرداخت یارانه ها و هدفمندی گفت: همان زمان، سال ۹۱ گفتم که ما می توانیم نفری ۲۵۰ هزار تومان به مردم بدهیم.بخشی از گفتگوی احمدی نژاد به شرح زیر است:

احمدی نژاد گفت: ما سال ۸۷ می خواستیم طرح هدفمندی را اجرا کنیم. اول آمدند و گفتند آقای احمدی نژاد، ۲۰ سال است که سه دولت اجرا نکرده اند، تبعات دارد، نارضایتی مردم را در پی دارد، زمین می خوری، سال بعد انتخابات است، رایت پایین می آید! من به آنها گفتم رای را کنار بگذار، این کار به نفع کشور هست یا نه؟ گفتند بله. گفتم چه اشکالی دارد که یک دولتی بیاید و یک کار اساسی به نفع کشور انجام بدهد و کنار برود تا اینکه ۸ سال باشد و هیچ کار اساسی انجام ندهد؟ ما یک کار انجام می دهیم و بعد خداحافظ . بعد که دیدند خنثی شد، گفتند نه! تو این کار را انجام بدهی، رایت بالا می رود و آن چیزی که در دلشان بود، بیرون ریختند!

این مطالب را هم از دست ندهید:

به هر حال یکسال و نیم آن را کش دادند. در یک کمیسیون مجلس ۱۶۰ بار رفتیم تا ۵ سوال مشخص را پاسخ بدهیم. هر بار هم با آنها صورت جلسه کردیم که آقا قانع شدید؟ تمام شد؟ برویم اجرا کنیم؟ می گفتند بله ولی به محض آنکه می رفتیم اجرا کنیم، دوباره پشت تریبون می رفتند و می گفتند ما سوال داریم، دوباره می آمدند همان سوالات را می پرسیدند! چون نمی خواستند اجرا شود. بعد هم کارشکنی های سنگینی کردند.

با این حال ما کار را شروع کردیم و گفتیم اجازه بدهیم این سد شکسته شود. دیدیم که دولت بعد که مال همین جناح های قدرت بود، چه حملاتی کرد! بارها قیمت بنزین و نفت و گازوئیل را بالا برد ولی سهم مردم را نداد. درحالیکه با تغییر قیمت، این ۴۵ هزار تومان باید بالا می رفت.

همین الان می دانید چقدر بابت هدفمندی از مردم می گیرند؟ نزدیک ۳۵۰ هزار میلیارد تومان. چقدر آن را به مردم می دهند؟ ۳۰ هزار تا! یک معیشتی هم درست کردند که ۳۰ هزار تا هم به آن می دهند. روی هم تقریبا ۶۰ هزار تا می شود.

صدقه ای به مردم می دهند.

بله، صدقه ای می دهند. اصل آن به جیب دولت می رود و دوباره مثل قبل هر جور که دلش بخواهد مصرف می کند.

یعنی آغازگر شما بودید ولی هدف آن چیزی نبود که شما می خواستید؟

همان زمان، سال ۹۱ گفتم که ما می توانیم نفری ۲۵۰ هزار تومان به مردم بدهیم.

پس ۴۵ هزار تومان رقم اعلامی شما نبود؟

بله. من اعلام کردم که به هر نفر می توانیم ۲۵۰ هزار تومان بدهیم.

نهایتا به چه قیمتی رسیدید؟

آن چیزی که دادیم ۴۵ هزار ۵۰۰ تومان بود. ببینید کشور بسیار ثروتمند است. این را من بارها گفته ام؛ اگر فقط بخشی از این ثروت در اختیار مردم قرار بگیرد، نه تنها ما فقیری نداریم، بلکه همه مرفه زندگی می کنند.

5 نظر
 1. ر_ا_ر

  سلام.از بی سر وته حرف زدن این آقا خسته نشدید.یکی درست ،چهار تا غلط را سرهم بندی می کند.تصور می کنه ،از مال باباش مایه میذاره،همان پول صندوق های بازنشستگی رو برای محبوبیت خودت هزینه کردی ،بس دیگه،حالا یه کار کردی،خدا پدرت را بیامرزد،ول دیگه ! اینقدر سنگ مردم را به سینه نزن.هی به رخ می کشی.

 2. رضااسلامی رستمی.

  اینقدر ازخودت تعریف نکن،ول کن،برو پی کارت.

 3. امید

  اقای احمدی نژاد با اینکه 4 سال اول خوب پیش رفتی در حال حاضر گند زدی واقعا شخصیت تو صد درصد تغییر کرده واقعا میشه گفت روحانی از تو بهتر هست

  1. حاج مجید.مردی ازجنس حقیقت

   بدیش این بودکه مردم گرسنه روسیرکردخونه دادفقط این گند رو زدکه جلوی دزدی های بعضی مسئولین روگرفت آره بدبودکه نزاشت بعضی هابه دله دزدی شون روادامه بدن ولی نگران نباش روحانی راه شوبازکردکه همون بعضی هامثل شوغال وزالو خون مردم روبخورندوملت روبدبخت کنندوضعیت مردم رونمیبینی

 4. زهرا

  چراهمون زمان به مردم نگفتین چه واقعیتی وجود داره.ازچی ترسیدین؟.اصلا برداشتن سوبسیدها باعث بدبختی مردم شد ..همون پول رو که میخواستن بدن به مردم بایدصرف سوبسید میکردن..چراپول نقد به حساب مردم ریختن؟ اقای احمدی نژاد لطفا اشوب به پا نکنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.