پیش‌بینی بورس فردا سه‌شنبه ۲۰ اردیبهشت/ بورس قرمز‌پوش می‌شود؟

پیش بینی بورس فردا سه‌شنبه ۲۰ اردیبهشت به چه صورت خواهد بود؟

به گزارش تازه‌نیوز، پیش بینی کارشناسان حاکی از آن است که با توجه به اینکه شاخص کل و شاخص هم وزن به محدوده مقاومتی خود رسیده‌اند، بازار کمی اصلاح و استراحت در این محدوده داشته باشد. اما به تدریج با منتشر شدن گزارش سالیانه شرکت‌ها روند معاملات بهبود خواهد یافت.

علی عصاری، کارشناس و فعال بازار سرمایه در گفت‌وگو با اقتصاد آنلاین، روند معاملات بورس را بررسی کرد و گفت: بورس امروز با زیان همراه شد و اغلب نمادها با عرضه همراه شدند. در ابتدای معاملات بازار با موج مثبتی در فولادی‌ها همراه شد. اما به تدریج اغلب سهام بازار به صف فروش نشستند. تقاضا همچنان با صنایع کوچک و متوسط بازار است.

وی ادامه داد: در بازار امروز هم قدرت همچنان در دست سهامداران کوچک و متوسط بازار بود و در واقع این صنایع بهتر معامله شدند. برای مثال زراعتی‌ها و غذایی‌ها در معاملات امروز عملکرد مطلوبی از خود به ثبت رساندند. لاستیکی‌ها و دارویی‌ها نیز معاملات خوبی را رقم زدند.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «فرآورده‌های نفتی»، «بیمه‌ و صندوق ‌بازنشستگی» و «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «سایر محصولات کانی غیرفلزی» و «محصولات شیمیایی» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: به نظر می‌رسد روند کنونی بازار همچنان ادامه یابد و بورس فردا نیز در ابتدای معاملات با فشار عرضه همراه شود.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.