نگران نان سفره‌هایمان هستیم، افزایش حقوق بازنشستگان را تصویب کنید!

عده‌ای می‌خواهند کارگران و بازنشستگان در سخت‌ترین شرایط با سفره‌های خالی، شرمنده زن و فرزند شوند

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از ایلنا، نصرالله دریابیگی با اعلام اینکه پس از پیروزی انقلاب، کارگران در دوران دفاع مقدس نقش آفرینی کردند و پس از آن در دوران سازندگی، تلاش‌های جامعه کارگری زبانزد خاص و عام بود، به خبرنگار ایلنا گفت: همان کارگران که امروز جامعه بازنشستگان کشور را تشکیل می‌دهند، در شرایط سختی زندگی می‌کنند و کسی تلاش‌های و زحمات آنان را به یاد نمی‌آورد.

وی با اشاره به مشکلاتی که اکنون جامعه کارگری و بازنشستگان با آن روبرو هستند، گفت: این در شان کشور نیست که کارگران و بازنشستگانی که برجسته‌ترین نقش را در پیروزی انقلاب و احیای دوران پس از پیروزی داشتند، در بدترین شرایط معیشتی به سر برند.

رییس کانون بازنشستگان استان مازندران با یادآوری اینکه جمهوری اسلامی با شعار حمایت از فقرا، مستضعفان، کارگران، محرومان و تحقق عدالت پیروز شد، گفت: قرار نیست کوخ‌نشینانی که بنیانگذار انقلاب یک موی آنان را به کاخ‌نشینان نمی‌داد، امروز آنچنان در سختی و مشکلات به سر برند که از زندگی سیر باشند و بدترین شرایط ممکن را تجربه کنند.

وی با اعلام اینکه در شرایط کنونی تورم و گرانی شدت یافته و توان کنترل بازار و مدیریت قیمت‌ها نیز وجود ندارد، گفت: سبد هزینه خانوار بالای ۱۲ میلیون تومان است، در حالی که کارگران و بازنشستگان مشکلات شدید درمانی و معیشتی دارند. آموزش در جامعه کارگری مغفول مانده، درحالیکه بر اساس اصل ۲۹ قانون اساسی، آموزش باید رایگان باشد و بسیاری مزایای دیگر که حق قانونی هر ایرانی است و قانون اساسی آن را به رسمیت شناخته، فراموش شده است.

دریابیگی با اعلام اینکه امروز هر بازنشسته حداقل یک فرزند بیکار در خانه دارد که باید مخارج او را بدهد، گفت: مقام معظم رهبری بارها بر توجه به کارگران و بازنشستگان تاکید کردند اما وضعیت امروز بازنشستگان نشان می‌دهد که مسئولان توجه لازم را به فرمایشات رهبری ندارند.

وی با یادآوری اینکه امسال مقام معظم رهبری دو بار با کارگران دیدار داشتند، گفت: دیدار رهبری با کارگران نشان می‌دهد که ایشان چقدر به جامعه کارگری ارادت دارند.

دبیر اجرایی خانه کارگر قائمشهر با اشاره به اینکه افزایش حقوق کارگران بر اساس ماده ۴۱ قانون کار و بندهای آن تصویب می‌شود، گفت: به تبع مصوبه افزایش دستمزد شورای عالی کار، حقوق بازنشستگان نیز افزایش می‌یابد که بر اساس مواد ۱۱۱ و ۹۶ قانون تامین اجتماعی، می‌بایست مراحل اداری خودش را طی می‌کند تا بازنشستگان کارگری نیز بتوانند از افزایش حقوق بهره‌مند شوند.

وی با اعلام اینکه افزایش حقوق بازنشستگان پس از تصویب در هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی، به هیئت دولت می‌رود، گفت: هیئت دولت در افزایش حقوق بازنشستگان نقش فرمایشی دارد و فقط باید آنچه را که هیئت مدیره تامین اجتماعی تصویب کرده، ابلاغ کند، اما امروز شاهد آن هستیم که درنهایت با جامعه کارگری و بازنشستگی همراهی نمی‌شود.

دریابیگی با اعلام اینکه همواره تورم افسارگسیخته ناشی از سوءمدیریت است، گفت: جای تعجب و سوال دارد، وقتی افزایش قیمت‌ها، گرانی و تورم شدت یافته، هنگامی که بازنشستگان باید از ابزار افزایش مستمری برای مقابله با این تورم و گرانی بهره‌مند شوند، اشکال تراشی می‌شود و مصوبه هیئت مدیره سازمان گروگان گرفته می‌شود.

وی با اشاره به اظهارات پورابراهیمی (نماینده کرمان در مجلس شورای اسلامی) مبنی بر بازنگری در افزایش دستمزد و کاهش آن گفت: ازیکسو آقای پورابراهیمی بر کاهش دستمزد و تعدیل آن اصرار می‌کند و از سوی دیگر هیات دولت نیز افزایش مستمری بازنشستگان کارگری را نگه داشته و دستور اجرای آن صادر نشده است.

رییس کانون کارگران بازنشسته استان مازندران با ابراز تاسف از اینکه شاید عده‌ای می‌خواهند کارگران و بازنشستگان در سخت‌ترین شرایط با سفره‌های خالی، شرمنده زن و فرزند شوند، گفت: همگان می‌دانند وقتی کارگران و بازنشستگان به وضعیت نامناسب اقتصادی اعتراض می‌کنند، دل دشمنان انقلاب شاد می‌شود اما برخی همچنان کارشکنی می‌کنند.

وی افزود: اگر تا دیروز مشکل آموزش، تفریح و مسافرت داشتیم، اکنون نگران نان سفره‌هایمان هستیم، بنابراین انتظار داریم هر چه زودتر مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان ابلاغ شود.

وی با ابراز نگرانی از اینکه تفکر زر و زور و تزویر بر معیشت بازنشستگان حاکم شود، گفت: امیدواریم هرچه سریعتر بازنشستگان از این چالش عبور کنند و شائبه بحران‌آفرینی مغرضان از بین برود.

این مطالب را از دست ندهید:

۱ نظر
  1. ازکار افتاده بدبخت تامین اجتماعی

    پولمونو دولت خورد تازه حالا خود سازمان میخواد دوباره از پول خودمون حخقمون رو بده اقایون مجلسی که همش تو این مجلس خوابند نمیخواد حکم حقوقی یا همون بیانیه رو امضا کنه یا سازمان داره موش مدوونه یا دولت یه ریگی به کفششه
    اما واما شب خوابیدیم صبح پاشدیم مرغ 30 هزار تومانی شده 59 هزارتومن یا یک ماکارونی 500 گرمی که بوده 7هزارو 600 تومان شده 27 هزارتومن اینه تورم زا نیست اما حق ما که باید بشه 14 میلیون تومان ولی العان تو این موقعیت گفتیم جهنم به همون 57 درصد راضی شدیم شده تورم زا
    دزدی فساد اختلاص حقوق نجومی رانت خواری اینا جزئ تورم بحساب نمی اید
    ممنونیم ازتون مسلمانها

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.