شاخص بورس سه‌شنبه ۳ خرداد هزار واحد اُفت کرد

امروز سه‌شنبه ۳ خرداد، شاخص کل بورس با افت هزار واحدی به محدوده یک میلیون و ۵۵۵ هزار واحد رسید. شاخص هم‌وزن نیز در حدود ۰٫۳۴ درصد کاهش داشت.

به گزارش تازه نیوز، بورس امروز کاهش هزار و ۴۹۶ واحدی را تجربه کرد و در نهایت به سطح یک میلیون و ۵۵۵ هزار واحد رسید.

افت شاخص کل هم‌وزن بورس

بر اساس داده‌های شرکت بورس و اوراق بهادار، امروز شاخص کل هم‌وزن ۰٫۳ درصد افت داشت و به محدوده ۴۳۱ هزار و ۲۷۹ واحدی رسید.

معامله‌گران در این روز ۴۸۵ هزار و ۸۲۲ معامله به ارزش ۴۲ هزار و ۵۰۹ میلیارد تومان انجام دادند.

امروز نمادهای فولاد، فخاس، فخور، فملی، افق، خاهن، غزر و شتران بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بورس داشتند. همچنین نمادهای رمپنا، حکشتی، فارس، شپنا و وخارزم بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس گذاشتند.

شاخص فرابورس رشد کرد

در روز سه‌شنبه شاخص فرابورس با  افزایش ۷ واحدی به محدوده ۲۱ هزار و ۳۲۱ واحد رسید. تعداد معاملات انجام شده در فرابورس نیز ۳۲۷ هزار ۱۶۸ معامله بود.

امروز نمادهای وسپهر، ددانا، وهور، دماوند، فزر، بگیلان و بجهرم بیشترین تاثیر مثبت و نمادهای غصینو، سمگا، هرمز و وملل نیز بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص فرابورس گذاشتند.

نمادهای ددانا، کرمان، وسپهر، مدیریت، تلیسه، حگهر و سمگا نیز لقب نمادهای پرتراکنش فرابورس را گرفتند.

آخرین قیمت ۱۰۱ نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافت و ۱۲۴ نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

ارزش کل معاملات خرد بازار سرمایه نیز در مجموع به حدود پنج هزار و ۲ میلیارد تومان رسید.

در بازار امروز حقیقی‌ها تقریبا ۴۹۳ میلیارد تومان از بورس خارج کردند. نمادهای رمپنا و بمپنا بیشترین ورود پول را از سوی سهامداران و شبندر و خگستر با بیشترین حمایت حقوقی همراه بودند.

روز گذشته شاخص کل بورس با افت ۲۵  هزار و ۱۰ واحدی به سطح یک میلیون و  ۹۸۵ هزار واحدی رسید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.