باج‌گیری زشت روزنامه صداوسیما از وزارت ارشاد!

رفتار عجیب روزنامه جام‌جم درباره یک تأتر، پشت‌پرده زشتی از دلایل حملات اخیر ارگان صداوسیما را برملا کرد.

به گزارش تازه‌نیوز، از هفته گذشته، در روزنامه «جام‌جم»، برخلاف رویه مرسوم این رسانه که ارگان صداوسیماست، به بهانه اجرای نمایش «مخاطب» در تماشاخانه ایرانشهر، سه مطلب که ادبیاتی هتاکانه، زشت و سراسر از تهمت به هنرمندان دارد، بدون درج نام نویسنده منتشر شده است.

به نقل از صبح تهران، به کار بردن واژگان، صفت‌ها و تعبیراتی که تهمت‌هایی سنگین و زشت به کارگردان (جابر رمضانی) و بازیگران (لیلی رشیدی و نگار جواهریان) نمایش «مخاطب» وارد کرده است، تاکنون در روزنامه «جام‌جم» سابقه نداشته است که نشان از نفوذ به ارگان رسمی صداوسیماست؛ رسانه ملی کشور که همین بازیگران و هنرمندان، در تولیدات آن نقش دارند.

پشت پرده این حملات، علی‌اکبر عبدالعلی‌زاده است که کم‌تر از سه ماه پیش، به شورای سردبیری روزنامه «جام‌جم» پیوسته. او که به مدت ۶ سال سردبیر سایت ایران تئاتر بود و این رسانه تخصصی را به یک سایت خنثی و بی‌‌مخاطب تبدیل کرد، امسال پس از آن‌که قرارداد او به دلیل ضعف در مدیریت، ایجاد تفرقه بین اهالی تئاتر و … تمدید نشد، با بهره‌گیری از امکانات روزنامه «جام‌جم»، دست به تسویه حساب شخصی با اداره‌کل هنرهای نمایشی و اهالی تئاتر کشور زده است.

این حمله به هنرمندان تئاتر کشور در حالی است که همه قوانین و مصوبات و آیین‌نامه‌ها، در صدور پروانه اجرای نمایش «مخاطب» رعایت شده است. برای نمونه، این نمایش سه بار بازبینی و اصلاح شده است که نشان‌‌دهنده حساسیت فوق العاده زیاد شورای ارزشیابی و نظارت است که شامل همه آثار اجرایی می‌شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.