شهرخودرو ایران – الاهلی امارات؛ اولین آزمون آسیایی رحمتی/ استقلال بدون حریف ماند

تیم فوتبال شهرخودرو ایران در لیگ قهرمانان آسیا دوشنبه ساعت ۱۹:۳۰ در قطر به مصاف تیم الاهلی امارات خواهد رفت و استقلال در لیگ قهرمانان به دلیل انصراف الوحده بدون حریف ماند.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از فارس، لیگ قهرمانان آسیا به دلیل شیوع ویروس کرونا از اسفند سال ۹۸ به تعویق افتاد و اکنون در منطقه غرب آسیا این رقابت‌ها به صورت متمرکز در کشور قطر از روز دوشنبه از سرگرفته خواهد شد. دوشنبه تیم شهرخودرو به عنوان اولین تیم ایرانی در مرحله گروهی لیگ قهرمانان به مصاف تیم الاهلی امارات خواهد رفت. شهرخودرو قبل از کرونا با هدایت مجتبی سرآسیایی در لیگ قهرمانان حضور داشت اما از آن زمان تاکنون این تیم دستخوش تغییرات زیادی شد و اکنون سیدمهدی رحمتی دروازه‌بان شهرخودرو هدایت فنی تیم را هم برعهده خواهد داشت.

البته رحمتی طبق قوانین به دلیل نداشتن مدرک A مربیگری نمی‌تواند در نشست‌های خبری سرمربیان شرکت کند مشکل اصلی شهرخودرو البته این نیست! بلکه این تیم قبل از کرونا از دو مسابقه دو شکست را متحمل شده است و اکنون بدون امتیاز و بدون گل زده در رده آخر جدول گروه ‌B قرار گرفته است. شهرخودرو اگر می‌خواهد از گروهش صعود کند باید تیم اماراتی را شکست بدهد. تیمی که مثل شهرخودرو بدون امتیاز است اما دو گل زده دارد و به همین دلیل یک پله در جدول لیگ بالاتر از شهرخودرو ایران قرار گرفته است.

این نخستین آزمون آسیایی سیدمهدی رحمتی در قامت سرمربی است و همه می‌خواهند ببینند این دروازه‌بان با سابقه فوتبال ایران در عرصه مربیگری چه خواهد کرد. بازنده این مسابقه را می‌توان تیم حذف شده گروه دانست. به هر حال اگر شهرخودرو با سرمربی – بازیکن جدید خود به پیروزی برسد کار بزرگی در اسیا انجام داده است. دیگر مسابقه این گروه بین دو تیم الهلال عربستان و پاختاکور ازبکستان انجام می‌شود.

 

جدول گروه B:

۱- پاختاکور ازبکستان ۶ امتیاز

۲- الهلال عربستان ۶ امتیاز

۳- الاهلی امارات بدون امتیاز

۴- شهرخودرو ایران بدون امتیاز

 

استقلال در گروه ۳ تیمی و بدون مسابقه!

تیم استقلال هم طبق برنامه قبلی باید دوشنبه شب ساعت ۲۲:۳۰ در قطر به مصاف تیم الوحده امارات می‌رفت اما به دلیل اینکه این تیم اماراتی بازیکنان کرونایی داشته از حضور در لیگ قهرمانان انصراف داد تا آبی‌پوشان دوشنبه شب استراحت داشته باشند. به این ترتیب مسابقات گروه A مسابقات با حضور استقلال سه تیمی خواهد شد و امتیازات و گل‌های الوحده امارات از جدول پاک می‌شود. پیش از حذف الوحده امارات از مسابقات جدول گروه به شکل زیر بود که البته هنوز این جدول در سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا هم تغییر نکرده و الوحده هنوز در جدول لیگ قرار داده شده است.

 

جدول گروه A :

۱- الاهلی عربستان ۴ امتیاز

۲- الوحده امارات ۴ امتیاز

۳- استقلال ایران یک امتیاز

۴- الشرطه عراق یک امتیاز

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.