سطل آب کولر جان دو کودک زیر ۲سال را گرفت!

مسئول اورژانس ۱۱۵ شهرستان دیّر گفت: طی یک ماه گذشته دو کودک در سطل آب کولر در این شهرستان غرق شدند.

به گزارش تازه‌نیوز، حسین ناظمیان‌پور مسئول اورژانس ۱۱۵ شهرستان دیّر اظهار داشت: هدی و هدیه دو کودک زیر ۵ سال ساکن شهرستان دیّر (واقع در استان بوشهر) بودند که بر اثر غرق‌شدگی در سطل آب، جان خود را از دست دادند.

به نقل از همشهری، وی گفت: هدی؛ دختربچه افغانستانی که فقط یک سال و دو ماه بیشتر نداشت، به دلیل غفلت والدین، در سطل پر از آب کولر که در حیاط قرار داشت، بی‌هیچ سر و صدایی افتاد که پس از انتقال به بیمارستان امام هادی (ع) دیّر و انجام عملیات احیا، با اسکورت طبی به بیمارستان شهدا خلیج فارس بوشهر منتقل و در آنجا علی‌رغم تلاش پزشکان و کادر پرستاری پس از چند روز بستری در بخش مراقبت‌های ویژه متاسفانه جان خود را از دست داد.

وی اضافه کرد: طبق گفته مادر، این کودک کمتر از ۲۰ دقیقه ناپدید شد که متعاقب آن در سطل آب پیدا می‌شود که این موضوع نشان دهنده اهمیت توجه دوچندان به کودکان و مراقبت از حضور آنان است.

مسئول اورژانس ۱۱۵ شهرستان دیّر افزود: هدیه نیز دختربچه‌ای تقریبا دو ساله ساکن شهر دیّر بود که برای بازی سر در سطل آب کولر کرده بود و دیگر نتوانسته بود سر از داخل سطل بلند کند و والدین او پس از نیم ساعت بعد متوجه او شدند و با اعلام به مرکز پیام فوریت‌های پزشکی، بلافاصله تیم اورژانس به محل حادثه مراجعه و اقدام به احیای این کودک کردند.

ناظمیان‌پور تصریح کرد: عملیات احیا در بیمارستان روی این کودک ۲ساله ادامه یافت و موفقیت‌آمیز بود و جهت دریافت خدمات درمانی بیشتر با اسکورت طبی به بیمارستان شهدا خلیج فارس بوشهر منتقل شد اما به دلیل شدت صدمات واردشده، مراقبت‌های ویژه پزشکی نیز کارساز نبوده و او جان خود را از دست داد.

وی ضمن تاکید هشدار به والدین گفت: از ابتدای سال جاری ۳ مرگ کودک زیر ۵ سال در شهرستان دیّر بر اثر سوانح و حوادث رخ داده است که ۲ مورد آن به علت غرق شدگی در سطل آب و یک مورد آن نیز در سانحه تصادف بوده است.

ناظمیان پور خاطر نشان کرد: آب اگر چه می‌تواند تقریبا خطرناک باشد، ولی برای اکثر کودکان معنی سرگرمی و بازی را دارد و ممکن است یک کودک در چند سانتی متر آب، در ته یک سطل آب، وان حمام و … غرق شود بدون اینکه والدین متوجه این موضوع شوند.

مسئول اورژانس ۱۱۵ شهرستان دیّر تاکید کرد: اکثر کودکان عاشق آب هستند و دوست دارند با آب بازی کنند که والدین باید در این زمینه محتاط باشند و هیچ وقت کودکان خود را در کنار آب تنها رها نکنند.ناظمیان‌پور ابراز داشت: بر خلاف تصور رایج، سطل‌های پر از آب کولر رهاشده در حیاط خانه‌ها خطرناک و حادثه‌آفرین هستند و موجب آسیب‌های جبران ناپذیری برای کودکان و والدین می‌شود.

بیشتر بخوانید:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.