عضو هیئت منصفه دادگاه جنجالی: امبر هرد اشک تمساح می‌ریخت! +تصاویر

در حالی که رأی دادگاه در شکایت جانی دپ از امبر هرد به اتهام افترا چند هفته‌ای است که اعلام شده، هنوز هم بحث بر سر این دادگاه و حکم آن داغ است.

به گزارش تازه‌نیوز،  هیئت منصفه در سه مورد از اتهامات امبر هرد را گناهکار شناخته و وی را به پرداخت حدود ۱۰میلیون دلار خسارت به برد پیت محکوم کرده است. اما شاید از خود بپرسید چه شد که دادگاه، و به‌طور خاص هیئت منصفه تصمیم به دادن این حکم کرد. یکی از اعضای هیئت منصفه دادگاه دپ و هرد در این مورد صحبت کرده و مدعی شده است که اعضای هیئت منصفه دادگاه «اشک‌های تمساح» بازیگر فیلم‌های Aquaman را باور نکرده‌اند.

گریه‌های هرد در دادگاه با حضور جانی‌دپ

کسانی که دادگاه امبر هرد و جانی دپ را دنبال کرده باشند خوب می‌دانند که لحظات احساسی بسیاری در دادگاه رخ داد. امبر هرد وقتی شهادت می‌داد بارها به گریه افتاد یا دست‌کم ادایش را درمی‌آورد. به گفته یکی از اعضای هیئت منصفه اما این گریه‌ها و احساسی‌شدن‌ها چندان توجه هیئت منصفه را جلب نکرده و برایشان باورپذیر نبوده است. این عضو مرد هیئت منصفه که نامش فاش نشده، یکی از پنج مرد حاضر در هیئت منصفه ۷ نفره‌ای است که در مصاحبه‌اش با Good Morning America گفته است که او و همکارانش رفتارهای هرد در دادگاه را باور نکرده‌اند.

امبرهرد در حال گریه کردن در جایگاه شاهد

او حتی مدعی شده که رفتارها و گریه‌ها و احساساتی شدن امبر هرد در جریان شهادتش در دادگاه برایشان ناخوشایند بوده است: «گریه کردن‌ها، ژست‌های صورتی که او داشت و خیره شدن به هیئت منصفه، همه ما احساس خوبی نداشتیم… او به یک سوال پاسخ می‌داد و در ادامه گریه می‌کرد و سپس دو ثانیه بعد مثل یخ سرد می‌شد… طبیعی به نظر نمی‌رسید… برخی از ما از عبارت اشک تمساح برای این حرکات استفاده می‌کردیم.»

دیدگاه هیئت منصفه به جانی دپ و شهادتش اما کاملاً متفاوت بوده است. این عضو هیئت منصفه می‌گوید که رفتارها و اظهارات بازیگر فیلم‌های Pirates of the Caribbean بسیار باورپذیرتر بوده است؛ این واقعیت که او در تمام طول مدت حضورش در دادگاه یک سبک رفتاری را حفظ کرد نقش مهمی در رأی نهایی دادگاه داشته است. این عضو هیئت منصفه درباره جانی دپ چنین گفته است: «بخش زیادی از هیئت منصفه حس می‌کرد چیزی که او می‌گوید، در نهایت باورپذیرتر بود… او در حوزه این‌که چطور به سوالات پاسخ می‌داد بسیار واقعی‌تر جلوه می‌کرد. حالت روحی او در تمام مدت دادگاه ثابت بود…»

با این وجود وی بر این باور است که رأی دادگاه بدین معنا نیست که جانی دپ کاملاً بی‌گناه بوده است: «در نهایت به باور من واقعیت این بود که هر دویشان به هم آزار می‌رساندند… آن‌ها درگیری‌های زن و شوهری داشتند و هردویشان بر سر هم فریاد می‌زدند. فکر نمی‌کنم این موضوع باعث شود هر یک از آن‌ها محق یا مقصر باشد. اما برای بالا بردن سطح ادعاهایی که هرد مطرح می‌کرد، مدرک کافی وجود نداشت که گفته‌های او را تایید نماید.»

جانی دپ در دادگاه با حضور امبر هرد

به گفته این عضو هیئت منصفه، اکثریت اعضا بر این باور بودند که بیشترین همسرآزاری را در این رابطه امبر هرد داشته است: «اگر در شرایط شوهر یا زن آسیب‌دیده هستید، چرا برای فرد دیگر، فرد همسرآزار، چاقو می‌خرید؟ اگر واقعاً می‌خواستید به جانی دپ کمک کنید دست از اعتیاد بردارد، چرا در اطراف او مواد مخدر مصرف می‌کنید؟» وی در مورد شرایط جانی دپ در ویدئوها و تصاویر ارائه‌شده از او توسط تیم حقوقی امبر هرد نیز می‌گوید: «وقتی الکل را با ماریجوآنا ترکیب کنید، معمولاً به اینجا می‌رسید، بیهوش شدن. ما به مدت طولانی بر سر این موضوع بحث می‌کردیم که موادمخدری که هرد می‌گفت دپ مصرف کرده، اکثر آن‌ها داروهای آرام‌کننده و افسرده‌کننده هستند. این داروها معمولاً باعث خشونت نمی‌شوند. شبیه زامبی می‌شوید و آن عکس‌ها این را نشان می‌دادند.»

این عضو هیئت منصفه همچنین می‌گوید چند عکسی که تیم حقوقی امبر هرد به عنوان کبودی صورت او در دادگاه نشان داده بودند به نظر آن‌ها واقعی نبوده و دستکاری شده بود و در این موضوع با تیم حقوقی جانی دپ موافق بودند. وی در این باره می‌گوید که امبر هرد به گفته خودش هیچ‌گاه بدون آرایش بیرون نمی‌رود «اما بدون آرایش برای گرفتن دستور دور ماندن به دادگاه مراجعه می‌کند. و به صورت اتفاقی سخنگوی او نیز همراه اوست. همه این‌ها روی هم جمع می‌شوند و باور می‌شود که باورشان سخت شود». او در ادامه می‌گوید که هرد برخلاف ادعایش، بخش زیادی از پولی که بر اساس رأی دادگاه لندن از دپ دریافت کرده بود را برای خود نگه داشته و صرف امور خیریه نکرده است و این کار او را «دورویی» می‌نامد. این عضو هیئت منصفه در انتها تیم حقوقی امبر هرد را به دادن مشاوره نامناسب به او سرزنش کرده است، از جمله این‌که هنگام شهادت دادن، به هیئت منصفه نگاه کند.

منبع: روزیاتو

بیشتر بخوانید:

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.