از آرزوی هلند تا جان دادن دو جوان در آب‌های یونان؛ شکایت از همسفری که جان سالم به در برد!

خاواده مرد جوانی که در مهاجرت غیرقانونی به اروپا جان خود را در یونان به همراه یک نفر دیگر از دست داد، از همسفر آن‌ها شکایت کرد.

به گزارش تازه‌نیوز، صبح یک‌شنبه ۲۹ خردادماه، رسیدگی به پرونده خروج غیرقانونی و مرگبار ۲ مرد جوان از کشور در دستور کار محمدامین تقویان بازپرس شعبه هشتم دادسرای امور جرایم جنایی قرار گرفت. در گام نخست مشخص شد اواخر سال ۱۳۹۹، مرد جوان به همراه یکی از اعضای خانواده‌اش به قصد مهاجرت به کشور هلند به صورت غیرقانونی به کشور ترکیه رفته و پس از وارد شدن به یونان دچار حادثه مرگباری شدند.

از سوی دیگر، بررسی‌ها نشان داد مهاجران پس از ۳ روز پیاده‌روی طاقت‌فرسا در جنگل و کوه‌های یونان با یک مرد افغانستانی آشنا شدند و ساعت ۱۱ شب قصد عبور از آب‌های سرد رود اوروس را داشتند. تحقیقات مشخص کرد مرد افغانستانی پس از وارد شدن به رودخانه به دلیل سرد بودن آب، دچار سکته شده و فوت کرد و همسفر دیگر مرد جوان در جریان خروشان آب، غرق و جنازه وی مفقود و تا امروز کشف نشده است. این در حالی بود که مرد جوان با خوش‌شانسی از حادثه مرگبار نجات پیدا کرد.

مرد جوان که از حادثه مرگبار نجات پیدا کرده بود به ایران بازگشت اما با شکایت خانواده همسفرش در شعبه هشتم دادسرای امور جرایم جنایی توسط بازپرس پرونده هدف تحقیق قرار گرفت. در تحقیقات تکمیلی مشخص شد مرد جوان و متوفی از طریق یک کانال تلگرامی راه‌های مهاجرت غیرقانونی را آموزش دیدند و ادمین‌های این کانال به صورت روزانه و آنلاین در یونان و ترکیه به مهاجران جهت عبور از رود اوروس‌ کمک می‌کردند. تحقیقات درخصوص این پرونده توسط محمدامین تقویان، بازپرس شعبه هشتم دادسرای امور جرایم جنایی جریان دارد و کارآگاهان اداره آگاهی برای شناسایی ادمین‌های کانال مذکور وارد عمل شده‌اند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.