دولت پنهانی با آمریکا بر سر قاتلان سردار سلیمانی معامله کرد؟

ایران و آمریکا در حال بررسی توافقی بودند که در ازای حذف سپاه از فهرست تروریستی آمریکا، مقامات یکدیگر را هدف قرار ندهند.

به گزارش تازه‌نیوز، ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه روز چهارشنبه گذشته گفت تهران باید تصمیم بگیرد که موضوعاتی را که خارج از برجام هستند کنار بگذارد.

آمریکا معتقد است اگر تهران به دنبال گرفتن امتیازات فرابرجامی است، باید امتیازاتی فراتر از برجام نیز ارایه دهد، مانند توافق بر سر این‌که مقامات یکدیگر را هدف قرار ندهند.

در همین حال، یک منبع به میدل‌ایست آی تایید کرد که ایران و آمریکا در حال بررسی توافقی بودند که در ازای حذف سپاه از فهرست تروریستی آمریکا، مقامات یکدیگر را هدف قرار ندهند. این منبع افزود با این حال ایالات متحده می‌خواهد ایران این توافق را علنی کند زیرا دو کشور «به یکدیگر اعتماد ندارند» اما ایران با شنیدن این اصرار آمریکا از توافق قبلی خود عقب‌نشینی کرد.

یک تحلیلگر سیاسی ایرانی که نخواست نامش فاش شود گفت: برای دولت محافظه‌کار ابراهیم رئیسی بسیار پرهزینه بود که اعلام کند بر سر نگرفتن انتقام ترور قاسم سلیمانی از مقامات سابق آمریکا با دولت فعلی آمریکا به توافق رسیده‌اند. این برخلاف وعده قبلی آن‌ها مبنی بر تعقیب قاتلان سردار قاسم سلیمانی است.

مشروح این گزارش را اینجا بخوانید: ایران از حذف نام سپاه از لیست گروه‌های تروریستی در ازای رسیدن به توافق برجامی می‌گذرد؟

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.