نامه تند رئیس سازمان نظام پرستاری به رئیس‌جمهور: رئیس دانشگاه گیلان غلط زیادی کرده!

رئیس سازمان نظام پرستاری از رئیس‌جمهور درخواست کرد هرچه سریع‌تر از مدافعین سلامت به‌خاطر زحمات‌شان در دوران مبارزه با کرونا دل‌جویی کند.

به گزارش تازه‌نیوز، رئیس کل سازمان نظام پرستاری در بیانیه‌ای با عنوان «جناب آقای رئیس‌جمهور! رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان غلط زیادی کرده است» به سخنان اخیر رئیسی واکنش نشان داد.

به نقل از روابط عمومی نظام پرستاری، متن بیانیه محمد میرزابیگی در ادامه آمده است:

جناب آقای رئیس‌جمهور! در روزگاری که کرونای منحوس همه کشور را تیره و تار کرده بود. همه مشاغل وادارات و بازار و کسبه و مدارس، دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه و… تعطیل و همه نیروهای انسانی کشور را دورکار کرده بود، این مدافعین سلامت یعنی پرستاران، پزشکان و پیراپزشکان بودند که با ترک خودخواسته خانه و کاشانه خود و استقرار در بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی با تقدیم بالغ بر سیصد شهید (۱۵۹ شهید پرستار) که از جمله بیشترین شهدای مدافع سلامت از استان گیلان می‌باشد، و با تقدیم ده‌ها هزار جانباز کرونایی، بعد از ۲ سال و ۱۰۰ روز جهاد شبانه‌روزی، که اکثر ایام را بدون دارو، واکسن و ایمنی مناسب بودند، امنیت کامل را به حیات و سلامت مردم این مرز وبوم برگرداندند. لذا این حق مدافعین سلامت جهادی و جان‌برکف ما نبود که رئیس‌جمهور محترمشان، از قول یک رئیس دانشگاهی که در دوره کرونا معلوم نبود خودش کجاست و اکنون هم بدترین شکل ممکن مدیریت را بر مجموعه خود دارد، این‌چنین خدمات و رشادت‌های مدافعین سلامت را کم‌انگاری و تحقیر کند.

جناب رئیس جمهور! رئیس دانشگاه گیلان باید به شما می‌گفت شهید نرجس خانعلی‌زاده اولین و جوان‌ترین شهید پرستار ما، مانند تمام نیروهای طرحی بدون سهمیه و ٨٩ روزه فعلی، هیچ رابطه استخدامی جذابی با نظام سلامت دولتی نداشت لیکن در دفاع از سلامت مردم بی‌محابا جان خود را تقدیم کرد. اما رئیس همان دانشگاه او با پست بالا و دریافتی‌های غیرقابل‌مقایسه و… حضوری تمام‌وقت تلفنی بر دانشگاه مذکور داشته و به‌خاطر همین نوع مدیریت و حضور تلفنی بوده که به حضرتعالی هم تحلیل تلفنی خود را در همان سطح و میزان حضورش منتقل کرده‌اند.

گله ما این است که شما چرا؟! رئیس دانشگاه گیلان اگر حضوری واقعی و مؤثر در نظام سلامت استان‌شان داشته و دارد، چرا هنوز خانواده‌های شهدای سلامت استان سرگردان اند؟ جرا تمام پرسنل دانشگاه‌شان ناراضی اند؟ ایشان باید به شما می‌گفت که خانواده شهیده باقری و امثال باقری‌ها هنوز چرا سرگردانِ رسیدن به حقوق اولیه‌شان در مسیر بروکراسی دانشگاه گیلان اند؟! و هنوز هیچ رسیدگی که نشده‌اند بماند، بلکه حتی حقوق بچه‌های کوچکِ بازمانده از شهیده‌شان به سرعت قطع شده و هنوز برقرار نشده؛ ماجرای جالبی دارد که بدنیست علت‌یابی شود!

شما چرا آقای رئیس‌جمهور؟ کسی منکر زحمات نیروهای جهادی نیست. اما تقدیر از نیروهای جهادی که نباید به قیمت تحقیر و کم‌انگاری سایر جان‌برکفان نظام سلامت تمام می‌شد.

آقای رئیس‌جمهور! منتظر دل‌جویی هستیم؛ تمامی مدافعین سلامت اعم از پرستاران، پزشکان و پیراپزشکان، متعهدترین نیروهای نظام، انقلاب و کشورند و با تمام مشکلات و کمبودهای موجود هنوز کم نگذاشته‌اند و منتظر عکس‌العمل حضرتعالی هستند.

این مطالب را هم ببینید:

رئیسی درباره تماس تلفنی رئیس دانشگاه گیلان چه گفته بود؟

در ویدئویی که از صحبت‌های سید ابراهیم رئیسی منتشر شده، او می‌گوید: به رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان زنگ زدم تلفنی خسته نباشید بگویم، به من گفت فلانی! اتفاقی افتاده از خود موضوع کرونا مهم‌تر؛ چهره‌های بسیجی و جهادی و انقلابی (در ایام‌ کرونا) به بیمارستان‌ها رفته‌اند و به پزشکان و پرستاران یاد می‌دهند چگونه باید برای مردم کار کرد. من خودم وقتی رفتم کنار خانواده‌های داغ‌دار دیدم طلبه‌های ما هستند و تنها دل خانواده‌ها را حضور آن ها آرام می‌کند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.