خواستگار قلابی قاتل شد!

اسرار قتل زنی جوان در یک خانه اجاره‌ای در تهران با دستگیری جوان افغان و اعترافات او که پس از جنایت نقش یک مرده را بازی کرد تا دست به اخاذی از خانواده مقتول بزند، رازگشایی شد.

به گزارش تازه‌نیوز، تحقیقات در این پرونده جنایی از روز بیست‌وهشتم خرداد امسال شروع شد. آن روز به قاضی محمدتقی شعبانی، بازپرس ویژه قتل پایتخت خبر رسید که زنی جوان در یکی از مناطق تهران به قتل رسیده است. پس از این تماس بازپرس جنایی تهران به همراه تیمی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران راهی محل حادثه که آپارتمانی در حوالی خیابان شهید نامجو بود شدند. مقتول زنی حدودا ۳۵ساله بود که بر اثر اصابت ضربه چاقو به گردنش به قتل رسیده بود. نخستین فردی که با جسد مواجه شده بود صاحبخانه بود که در تحقیقات گفت: مدتی می‌شود که آپارتمانم را به‌صورت مبله و روزانه اجاره می‌دهم. دیروز پسری جوان به من زنگ زد و گفت می‌خواهد همراه نامزدش برای انجام کاری به تهران سفر کنند. او خانه‌ام را برای ۲۴ساعت اجاره کرد و همراه نامزدش به اینجا آمد.

به نقل از همشهری، وی ادامه داد: این زوج قرار بود ساعت ۱۲:۳۰دقیقه خانه‌ام را تخلیه کنند. سر ساعت به خانه رفتم اما هر چه زنگ زدم کسی جواب نداد. موبایل پسر جوان هم خاموش بود و من که نگران شده بودم پلیس و آتش‌نشانی را خبر کردم. وقتی وارد خانه شدیم، ناباورانه جسد خونین زن جوان را دیدیم که روی زمین افتاده بود.
در ادامه بررسی‌ها مشخص شد که اموال و گوشی موبایل مقتول سرقت شده و از زمان مرگ او حدود ۱۰ساعت می‌گذرد. با توجه به فرار مردی که مدعی شده بود نامزد مقتول است، وی تحت تعقیب پلیس قرار گرفت تا اینکه در ادامه معلوم شد که وی جوانی افغان است. او یک کارگر ساختمانی بود که محل زندگی مشخصی نداشت و در این شرایط مأموران از طریق یکی از افرادی که وی را می‌شناخت با او به بهانه پیدا شدن کاری با حقوق بالا قرار صوری گذاشته و وی را دستگیر کردند.
جوان افغان در بازجویی‌ها به قتل زن جوان اقرار کرد و گفت که وی را بر سر طلب ۱۰۰میلیون تومانی‌اش به قتل رسانده است.
اما با انجام تحقیقات بیشتر مشخص شد که متهم یک فرد اخاذ است که در فضای مجازی با دختران دم بخت آشنا شده و خودش را خواستگار معرفی می‌کرده اما پس از ریختن طرح دوستی با طعمه‌هایش دست به اخاذی از آنها می‌زده است. پس از اعتراف جوان افغان به جنایت برای وی قرار بازداشت صادر شد و او برای تحقیقات بیشتر در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.

بیشتر بخوانید:

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.