جزئیات پیشنهاد آمریکا به ایران در مذاکرات دوحه چه بود؟

یک روزنامه عربی از جزئیات پیشنهاد آمریکا به ایران در مذاکرات برجامی دوحه خبر داد.

به گزارش تازه‌نیوز، روزنامه فرامنطقه‌ای «القدس العربی» در گزارشی گفت که رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در مذاکرات برجامی دوحه طرحی را ارائه کرد که در ماه مارس گذشته در وین مطرح و تهران با آن مخالفت کرده بود.

به نقل از همشهری‌آنلاین، این روزنامه به کارشکنی‌های آمریکا در مذاکرات رفع تحریم‌ها پرداخت و نوشت طرحی که آمریکا ارائه کرده بود، سندی برای تسلیم شدن بود که براساس آن، ایران از حقوق هسته‌ای خود صرف‌نظر می‌کرد و در مقابل، تحریم‌ها «به‌صورت جزئی و موقت» لغو می‌شد. تأسیسات هسته‌ای ایران هم تحت نظارت شدید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قرار می‌گرفت.

این گزارش همچنین اشاره می‌کند که علی باقری‌کنی، مذاکره‌کننده ارشد ایران نیز در جریان دیدار با انریکه مورا، نماینده اتحادیه اروپا تأکید کرده‌است که تهران خواستار تضمین است و در نتیجه هیچ ‌یک از طرفین ایرانی و آمریکایی موضع خود را تغییر نداده‌اند؛ بنابراین شاهد تنش در واشنگتن و پایتخت‌های اروپایی بودیم، اما با وجود این، همه طرف‌ها تأکید کرده‌اند که باید مذاکرات ادامه یابد.

بیشتر بخوانید:

2 نظر
  1. p.rahdari95@gmail.com

    عمر مان تمام شد ولی برجام درست نشد ما یک مثل داریم که بعد از ما اصلآ هیچ چیزی سبز نباشه

  2. علیرضا

    واقعا امریکا درباره قدرت ایران چه فکری کرده ! عقل تو کله گاو چرانرا نیست ! بنزین و مواد غذایی تو امریکا داره کمر مردمشو فلج می کنه بازم نوکر اسراییلن ! اصلا برا یهود مردم غرب مهم نیستن

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.