گاف بایدن در دل تل‌آویو: ما باید «افتخار هولوکاست» را زنده نگه داریم! +ویدئو

بایدن گفت: همچنان باید حقیقت و افتخار هولوکاست و افتخار هولوکاست را زنده نگه داریم. آن‌هایی که ما از دست دادیم را گرامی بداریم.

به گزارش تازه نیوز، جو بایدن رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا که روز گذشته (چهارشنبه) به فلسطین اشغالی سفر کرده بود، یک گاف دیگر را به لیست بلند گاف‌های خود افزود و به اشتباه گفت که «ما باید «افتخار هولوکاست» را زنده نگه داریم».

فارس به نقل از شبکه «فاکس‌نیوز» نوشت: رئیس‌جمهور ایالات متحده درست اندکی پس از فرود در فرودگاه «بن‌گوریون» و آغاز سفر دو روزه خود به غرب آسیا، این اشتباه را مرتکب شد.

بایدن گفت: «اواخر امروز، یک بار دیگر به سرزمین مقدس یاد واشم می‌روم تا ۶ میلیون یهودی را گرامی دارم. زندگی‌هایی که در یک نسل‌کشی ربوده شده‌اند و همچنان ادامه دارد -که ما هر روز باید هر روز انجام دهیم-همچنان باید حقیقت و افتخار هولوکاست و افتخار هولوکاست را زنده نگه داریم. آن‌هایی که ما از دست دادیم را گرامی بداریم»

این اولین سفر بایدن به غرب آسیا از زمانی است که بعنوان رئیس‌جمهور آمریکا برگزیده شده است و در روز‌های اخیر رسانه‌های ایالات متحده می‌گویند که بایدن در صدد است در این سفر بیانیه‌ای مشترک با مقام‌های صهیونیست در خصوص برنامه هسته‌ای ایران اعلام کند.

طبق این گزارش، انتظار می‌رود که ایالات متحده و تل‌آویو امروز (پنجشنبه) از بیانیه مشترکی رونمایی کنند که در آن روابط بر تقویت روابط نظامی تأکید کنند و همچنین درخواست‌های ضدایرانی که قبلاً مطرح شده را مجدداً اعلام کرده و بر آن تأکید کنند.

یک مقام ارشد صهیونیست قبل از ورود بایدن گفت که هر دو طرف متعهد خواهند شد «از همه عناصر قدرت ملی خود در برابر تهدید هسته‌ای ایران استفاده کنند».

بایدن از زمان رسیدن به ریاست جمهوری در مسائل داخلی و سیاست خارجی با ناکامی‌های بزرگی مواجه شده است. او از یک سو قادر به مهار تورم سنگین آمریکا نبوده و از یک سو ناتوانی در بازگشت به برجام، خروج مفتضحانه نیرو‌های آمریکایی از افغانستان و وخامت اوضاع در اوکراین موجب شده‌اند میزان رضایت آمریکایی‌ها از دولت او کاهش چشمگیری پیدا کند.

بر اساس جدیدترین نظرسنجی که در میان جوانان آمریکایی انجام شده، محبوبیت دولت بایدن با سقوط حدود بیست درصدی همراه شده است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.