آمار جهانی کرونا یک‌شنبه ۲ مرداد/ ثبت بیش از ۵۷۴ میلیون بیمار

بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تاکنون به ۵۷۴ میلیون و ۷۴۷ هزار و ۸۱۵ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۴۰۲ هزار و ۴۶۵ بیمار کووید نیز تأیید شده است.

به گزارش تازه نیوز، براساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۲.۱ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند با آمار بیش از ۴۳.۸ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.

آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۳.۵ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۷۶ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۵ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۳۳.۴ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه و نیز چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است. روسیه همچنین با گذشتن از آمار ۳۸۲ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

#نام کشورمجموع مبتلایانمجموع قربانیان
۱ایالات متحده۹۲,۱۷۲,۳۳۶۱,۰۵۱,۹۷۹
۲هند۴۳,۸۸۸,۷۵۵۵۲۶,۰۳۳
۳برزیل۳۳,۵۸۱,۵۳۳۶۷۶,۹۷۹
۴فرانسه۳۳,۴۸۲,۲۳۰۱۵۱,۳۵۰
۵آلمان۳۰,۳۳۱,۱۳۱۱۴۳,۱۷۷
۶انگلیس۲۳,۲۱۲,۵۶۵۱۸۲,۷۲۷
۷ایتالیا۲۰,۶۰۸,۱۹۰۱۷۰,۷۹۸
۸کره جنوبی۱۹,۲۱۱,۶۱۳۲۴,۸۷۳
۹روسیه۱۸,۵۲۴,۷۳۲۳۸۲,۱۱۸
۱۰ترکیه۱۵,۵۲۴,۰۷۱۹۹,۱۸۴

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۳۱۹ هزار و ۳۲۲ مورد ابتلا و ۱۴۱ هزار و ۶۵۰ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.