افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی تأیید شد/ زمان صدور احکام جدید

مقرر شده افزایش حقوق بازنشستگان و بحث چالشی اخیر مستمری بگیران سایر سطوح، عین قانون انجام شود و همه در برابر قانون باید تابع باشند.

به گزارش تازه نیوز، علی اکبر عیوضی، عضو هیئت مدیره کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران، با اعلام این‌که چهارشنبه و پنج‌شنبه همراه با اعضای هیئت مدیره کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی با مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و سرپرست وزارت کار به همراه معاونان وزارتخانه و سازمان دیداری داشته‌اند، اظهار کرد: در جلسه قرار شد افزایش حقوق بازنشستگان و بحث چالشی اخیر مستمری‌بگیران سایر سطوح، عین قانون انجام شود و همه در برابر قانون باید تابع باشند.

به نقل از ایلنا، وی در پاسخ به این سوال که «منظور از عین قانون در جلسات مطرح‌شده چه بوده است؟» جواب داد: منظور از قانون در زمینه افزایش حقوق بازنشستگان آن چیزی است که مجلس تایید کرده و از طریق رئیس مجلس به دولت ابلاغ شده است. آن‌چه مجلس تایید کرده است مصوبه هیئت امنای تامین اجتماعی به تبعیت از مصوبه شورای عالی کار است که ضامن افزایش ۳۸درصدی به علاوه ۵۱۵هزارتومان حقوق مستمری بازنشستگان سایر سطوح یا همان متوسط‌بگیران است.

این مطالب را هم بخوانید:

عیوضی در پایان با بیان اینکه «قرار بوده امروز زاهدی وفا، سرپرست وزارت کار، به طور رسمی‌تر از طریق رسانه‌ها این خبر را اعلام کند» افزود: ما نیز امیدوار هستیم که ایشان در اسرع وقت امروز خبر رسمی این لازم‌الاجرا بودن مصوبه مجلس و اجرای آن توسط دولت را اعلام کند. به ویژه این‌که در جلسه به ما قول داده شده در همین مرداد ماه احکام حقوقی جدید بازنشستگان در پروفایل‌های آن‌ها قرار داده شود.

13 نظر
 1. شریف زاده

  جناب آقای عیوضی سلام علیکم اولا بنده به خود از کلیه عزیزان کانون که در این خصوص پیگر بودند تا حقوق قانونی بازنشسته ها به کرسی بنشیند. تقدیر و تشکر می نمایم.
  اما بنده به این دولتی ها هیچ اعتمادی ندارم. اینها هروقت قافیه را تنگ ببینند. هم قافیه می شوند. اما پس از عبور از تنگنا ساز دیگری می نوازند. من در طول خدمت یاد گرفته ام. وقتی این ها حکم ما را زدند. و پول را به حساب ماواریز کردند و توانستیم از آن بهره مند شویم. آن وقت یک نفس راحتی می کشیم. الان فعلا یک حرف است. تا بر آید به عمل .

 2. محمود

  نظری ندارم چون هر چه بگوییم آقایان کار خودشان را انجام می‌دهند ::
  پس فقط می‌گوییم که به هر کسیکه اعتقاد داری و میپرستید بیایید این قاعله را تمام کنید آخه تا کی ظلم ؟؟؟؟؟؟

 3. سعید

  اقا جان تکذیب شد دولت تایید نکرده دهن کجی دولت به مصوبه مجلس و بازنشستگان اینو تیتر کنید

 4. حسن

  اقای عیوضی بارها تکرار شده که حقوق حداقل بگیران ۵۷درصد اضافه شده اما درواقع این ۵۷درصد درپایه حقوق عمل نشده است درواقع ۱۰درصد بعلاوه ۶۵۰تومان درپایه اصافه کردند مگر حداقل بگیر سال گذشته را سایر سطوح امسال درنظر گرفته باشند علت این مغایرت را اعلام نماییدتا روشن گردد

 5. امیرحسین

  دولت با عدم احترام به قانون و مجلس کاری می کند که بازنشستگان به خیابان بیایند تا انگ آشوبگر روی آنها بگذارند اما همه می دانند که خود آنها با زیرپا گذاشتن قانون دهنکجی به مجلس آشوبگر میباشند

 6. ناصر

  آخه چرا تیتر الکی میزنید

 7. گرسنه

  بازنشستگان توقع بیجا دارند ایران کشور قانون مدنی نیست که می خواهید اینگونه بشود مقصر اصلی مردم وبازنشستگان هستند وقتی که قبول دارید از کشوری که بیسوادان حاکمند نباید توقع قانون مداری داشت

 8. ناشناس

  بازنشستگان آشوبگر نیستند بلکه خود دولت آشوب به پا می کند و از همه بی قانون تر عمل میکند . آقای زاهدی وفا حتما قولی داده که رییس کانون بازنشستگان و دیگران تایید کرده اند . پس چرا قولتان را اعلام نمی کنید ؟

 9. حمید

  لعنت خدا بر پدر و مادر مردم آزار ….حالا دولت است ! رئیس وزارت خواه است ! مجلس است ! نماینده است ! کاری را که باید فروردین انجام می‌شد را تا کنون بلاتکلیف گذاشته اید که عدالت برقرار شود ؟ بر پدر و مادر دروغ و دروغگو لعنت….

 10. ایرانی

  خدایا خودت شاهد باش همه سر کارند , والسلام

 11. صفر

  روانی شدیم تا کی میخواهید با ما بازی کنید خداوند مردم آزار را خوش نخواهد

 12. حسین

  وفا به وعده نکردن خلاف آداب است

  وگرنه شکوه ما مهر بر زبان دارد

 13. محمدزنده دل

  ازاین خبرگزاریها دروغگوتروکثیفترهیچ جانیست،ازاول سال تاحالاانقدرزرالکی زدن ولی خسته نمیشن،من تاحالاخبردرستی ازاینانشنیدم،نمیدونم این مملکت چه مملکتیست که اینهمه دروغ به خردملت میدهند،دیگه به هیچی اعتقادندارم.وقتی سرپرست یه سازمان حرفشنوی ازرییس جمهورنداره معلومه هرکس سازخودشومیزنه.لعنت برهرچی مفت خورودروغگوباشه.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.