خبر مهم از مذاکرات: حل موضوع سپاه در مذاکره مستقیم ایران و آمریکا +جزئیات

یک خبرنگار از قول یک منبع اروپایی از حل‌و‌فصل موضوع سپاه در مذاکرات وین خبر داد.

به گزارش تازه‌نیوز، استفانی لیختن اشتاین، خبرنگار پولتیکو به نقل از یک دیپلمات ارشد اروپایی نوشت: هدف از مذاکرات فعلی در وین نهایی کردن متنی است که جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، در ۲۱ جولای برای احیای برجام، ارائه داده است و فرصت برای مذاکرات به پایان رسیده است.

این دیپلمات ارشد اروپایی تصریح کرد، مذاکرات حول چهار تا پنج موضوع فنی انجام می شود.

این دیپلمات در ادامه درباره چشم انداز موفقیت این مذاکرات گفت: “من فکر می کنم امکان توافق وجود دارد، اما آسان نخواهد بود.”

به نقل از انتخاب، وی افزود: مشکل خروج سپاه از لیست سازمان های تروریستی حل شده و توافق شده است که در مذاکره مستقیم آمریکا و ایران در آینده مورد بحث قرار گیرد. همچنین موضوع اخذ تضمین حل شده است و ایران دیگر خواهان تضمین سیاسی نیست. ما به این نگرانی [ضمانت‌ها] در متن به شیوه‌ای کاملاً اساسی رسیدگی می‌کنیم. ایران از آنچه در متن ضمانت‌ها گنجانده شده خرسند است.

استفانی لیختن اشتاین درباره مساله بازرسی های پادمانی آژانس بین المللی انرژی اتمی است نوشت، از اظهارات این مقام ارشد اتحادیه اروپا مشخص بود که این موضوع حل نشده است. این دیپلمات ارشد اروپایی گفت که این موضوع در چارچوب برجام مورد بحث قرار نمی گیرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.