هواشناسی ایران شنبه ۱۵ مرداد/ فعالیت مونسون در جنوب شرق کشور

سازمان هواشناسی با اشاره به آسمان صاف تهران طی ۳ روز آینده از تداوم بارش‌های موسمی در هند و تحت تاثیر قرار گرفتن جنوب شرق از چرخندهای این بارش‌ها خبر داد.

به گزارش تازه نیوز، بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی طی ۲۴ ساعت آینده در برخی مناطق شمال غرب، سواحل دریای خزر، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی و شمالی و ارتفاعات و دامنه‌های البرز مرکزی و شرقی رگبار موقت باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید روی می‌دهد.

این شرایط روز یکشنبه با شدت بیشتر علاوه بر مناطق ذکر شده در خراسان شمالی ادامه خواهد داشت.

روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در نوار شمالی کشور و ارتفاعات و دامنه‌های البرز و زاگرس مرکزی رگبار موقت گاهی با رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

روز چهارشنبه بارش در این مناطق تقویت شده و علاوه بر نیمه شمالی فارس، شرق اصفهان نیز ابرناکی و رگبار پراکنده روی می‌دهد.

طی ۵ روز آینده با توجه به ناپایداری‌های محلی طی ساعات بعدازظهر و اوایل شب احتمال رشد ابرهای همرَفتی و رگبار موقت باران در ارتفاعات شرقی هرمزگان دور از انتظار نیست.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی طی دو روز آینده به‌تناوب پتانسیل خیزش گردوخاک روی کشورهای همسایه غربی و انتقال آن به بخش‌هایی از نوار مرز استان‌های واقع در غرب و جنوب غرب کشور وجود دارد.

به گزارش تسنیم، در همین حال کارشناس سازمان هواشناسی نیز با پیش‌بینی روز آفتابی برای شهر تهران، گفت: تهران شرایط خاصی ندارد و طی ۳ روز آینده آسمان پایتخت صاف تا قسمتی ابری خواهد بود. امروز احتمالا روی ارتفاعات منطقه دماوند رگبار داشته باشیم.

نقشینه افزود: بیشینه دمای تهران امروز و فردا ۳۷ درجه و روز دوشنبه به ۳۸ درجه خواهد رسید.

وی تصریح کرد: برای جنوب و غرب استان تهران وزش باد می‌تواند موجب خیزش گردوخاک در این مناطق شود.

وی درباره بارش‌های موسمی نیز با اشاره به ادامه فعالیت مونسون در هند، گفت: آخر هفته یعنی روزهای پنجشنبه و جمعه جنوب سیستان و بلوچستان مقداری تحت تاثیر چرخندهای بارش‌های موسمی قرار می‌گیرد.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.