آمار جهانی کرونا امروز چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱

آخرین آمار فوت و ابتلا به کرونا امروز چهارشنبه ۱۹ مرداد منتشر شد.

به گزارش تازه‌نیوز، بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تاکنون به ۵۹۱ میلیون و ۴۰۰ هزار و ۸۱۲ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۴۴۲ هزار و ۱۵۲ بیمار کووید نیز تأیید شده است.

براساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۴.۱ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند با آمار بیش از ۴۴.۱ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.

به نقل از ایسنا، در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۴.۱ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه و نیز سومین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۴ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر چهارمین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۸۰ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۶ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه همچنین با گذشتن از آمار ۳۸۲ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

#نام کشورمجموع مبتلایانمجموع قربانیان
۱ایالات متحده۹۴,۱۲۸,۹۰۷۱,۰۵۹,۶۴۱
۲هند۴۴,۱۹۰,۶۹۷۵۲۶,۸۲۶
۳فرانسه۳۴,۱۱۷,۸۸۸۱۵۲,۸۲۲
۴برزیل۳۴,۰۶۶,۰۰۰۶۸۰,۵۹۸
۵آلمان۳۱,۳۷۹,۷۵۷۱۴۵,۲۴۱
۶انگلیس۲۳,۳۶۸,۸۹۹۱۸۵,۰۵۲
۷ایتالیا۲۱,۳۶۸,۴۸۰۱۷۳,۴۲۶
۸کره جنوبی۲۰,۸۴۵,۹۷۳۲۵,۳۸۲
۹روسیه۱۸,۷۴۶,۸۸۶۳۸۲,۸۴۶
۱۰ترکیه۱۶,۲۹۵,۸۱۷۹۹,۶۷۸

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۴۴۶ هزار و ۱۴۴ مورد ابتلا و ۱۴۲ هزار و ۵۶۴ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.