روز بد بورس با ریزش شاخص کل بورس

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با افت ۳هزار واحدی روبرو شد.

به گزارش تازه‌نیوز، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۴میلیارد و ۵۲۰میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۲هزار و ۴۲۰میلیارد تومان در بیش از ۲۵۶هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۳هزار و ۴۷۳واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۴۴۸هزار و ۴۶۹واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های معدنی و صنعتی گل گهر، سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی و ایران خودرو شد و در مقابل شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

به نقل از تسنیم، بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲ میلیارد و ۱۵۹میلیون ورقه به‌ارزش ۱۱هزار و ۶۴۴میلیارد تومان در ۱۳۱هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۰.۶۱واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۹هزار و ۱۵۰واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی بیمه پاسارگاد، بیمه اتکایی امین و پویا زرکان آق دره بیشترین اثر مثبت بر این نماگر به نام پتروشیمی زاگرس، پالایش نفت شیراز و بهمن دیزل شد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.