واکنش کاخ سفید به حمله FBI به عمارت لاکچری ترامپ!

سخنگوی کاخ سفید گفته است که رئیس‌جمهور آمریکا و تمام کارکنان کاخ سفید هیچ اطلاع قبلی از حمله مأموران «اف بی آی» به عمارت ترامپ در فلوریدا نداشتند.

به گزارش تازه‌نیوز، کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید روز گذشته (سه شنبه) در کنفرانس خبری به خبرنگاران تصریح کرد که «جو بایدن» رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا از حمله نیروهای «اف بی آی» به اقامتگاه «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا در «مارالاگو» ایالت فلوریدا بی‌اطلاع بوده است.

وبگاه تحلیلی «پولتیکو» گزارش کرد، ژان پیر روز گذشته (سه‌شنبه) در جمع خبرنگاران گفت که کاخ سفید کاخ سفید در مورد تفتیش عمارت ترامپ از سوی اف بی آی، اطلاع‌رسانی یا اطلاع قبلی دریافت نکرده است.

وی در این خصوص گفت: «رئیس‌جمهور هیچ گزارشی دریافت نکرده بود و اطلاعی در این خصوص نداشت، خیر. هیچ‌کس درکاخ سفید از قبل اطلاع نداشت».

بیشتر بخوانید:

به نقل از فارس، سخنگوی کاخ سفید سپس در ادامه گفت که بایدن روز دوشنبه هفته جاری از طریق گزارش‌های عمومی از تفتیش عمارت ترامپ اطلاع پیدا کرد، «ما مثل مردم آمریکا از این قضیه اطلاع پیدا کردیم».

ژان پیر تصریح کرد که وزارت دادگستری آمریکا از بخش ریاست‌جمهوری در تحقیقات مستقل است و حاضر نشد بیشتر توضیح دهد و همچنین بر اظهارنظرات پیشین رئیس‌جمهور مبنی بر تعهد وی بر «حاکمیت قانون» تأکید کرد.

طبق گزارش پولتیکو، بایدن شخصاً درباره این تفتیش اظهارنظر نکرده است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.