آمریکا تنها شرط بازگشت به توافق را اعلام کرد

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا توضیحاتی در مورد توافق برجامی ارائه کرد.

به گزارش تازه نیوز، ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانسی خبری اعلام کرد که ایالات متحده نقطه نظرات خود درخصوص پیش‌نویس نهایی اتحادیه اروپا بر سر احیای برجام را به طور خصوصی و مستقیم به جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواهد رساند.

به نقل از ایرنا، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ادامه عنوان کرد که تنها راه برای بازگشت متقابل به توافق هسته‌ای با ایران این است که تهران «مطالبات فرعی» خود را کنار بگذارد.

امیرعبداللهیان در نشستی در جمع خبرنگاران در مورد مذاکرات گفت: الان به صورت مشخص در مورد سه موضوع در حال تبادل پیام با طرف آمریکایی هستیم و طی روزهای آینده آخرین نظرات خود را اعلام می‌کنیم و به کشورهای مذاکره‌کننده به صراحت گفته‌ایم که اگر نظرات ما در مورد این سه موضوع که منطقی نیز هست لحاظ شود، آمادگی داریم که وارد مرحله توافق شویم و جلسه جمع‌بندی با حضور وزیران امور خارجه در وین برگزار شود و سپس وارد مراحل بعدی کار شویم.

این مطالب را هم ببینید:

رئیس دستگاه دیپلماسی ادامه داد: ما به صراحت به طرف‌های آمریکایی که پیام می‌دهند که در آستانه انتخابات میان دوره کنگره هستیم و مشکل بنزین داریم گفته‌ایم که برای انجام قدم نهایی باید طرف آمریکایی از خود انعطاف نشان دهد. ما در تمام مراحل مذاکرات آنجا که امکانش فراهم بود، از خود انعطاف نشان دادیم و طرف آمریکایی نیز این موضوع را می‌داند که ما تاکنون به چه میزان انعطاف نشان داده‌ایم. ما در مراحل مذاکرات بر موضوعاتی که می‌توانستیم، این انعطاف را نشان داده‌ایم و اکنون نوبت به انعطاف طرف آمریکایی است.

او گفت: در مذاکرات اخیر طرف آمریکایی در دو موضوع به صورت نسبی انعطاف‌هایی را به صورت شفاهی نشان داده است که باید مکتوب شود و تبدیل به متن شود و مساله سوم موضوع تضمین‌هاست که باید آمریکایی‌ها انعطاف داشته باشند و با واقع‌بینی برخورد کنند و اگر ما چنین انعطافی را مشاهده کنیم در روزهای آینده می‌توانیم به نقطه توافق برسیم. روزها آینده روزهای مهمی برای توافق است. اگر آنها انعطاف نشان ندهند دنیا به آخر نمی‌رسد آنها صحبت از پلن B می‌کنند ما هم پلن B خود را داریم.

مشروح سخنان امیرعبداللهیان را اینجا بخوانید.

4 نظر
 1. ایرانی

  افرین به ایران. در مقابل زورگو هر چه کوتاه بیاییم او بیشتر زور میگوید

 2. همدان

  انشا ا… با توجهات امام عصر حضرت مهدی (ع)وعیسی بن مریم (ع) بامحور اتحاد ودوستی ادیان آسمانی اسلام ومسیحیت توافق مشروع بین المللی هسته ای محقق گردد وتحریمها رفع گردد. امین یا رب العالمین.

 3. همدان

  شروع جنگ در اوکراین و انفجار هسته ای در اوکراین که می خواهد رخ دهد طرح وبرنامه اسرائیل است که به مزدورش زلنسکی دیکته کرده اند تا انفجار هسته ای را کلید بزند تا تمرکز واتحاد امریکا وروسیه را بر روی توافق هسته ای ایران را برهم بزند و این انفجار رو بندازه به گردن روسیه وبعد باعث ایجاد جنگ هسته ای بین روسیه واروپا وامریکا بشه وپای اروپا وامریکا را به زور به جنگ اوکراین بکشونه اسرائیل برای برهم زدن توافق هسته ای در هر کجای جهان یک جنگ به پا می کند و هر از چند گاه یک کشور را به گروگان می گیرد تا توافق هسته ای با ایران را برهم زند ، اسرائیل برای برهم زدن توافق هسته ای با ایران وکشاندن جنگ اوکراین به اروپا یک لحظه هم سرجایش نمی نشیند ودائم کار می کند وروی زلنسکی و بعضی مسئولین خائن امریکا واروپاو حتی ایران کار می کند واسرائیل یک جنگ تحمیلی را برعلیه کل جهان وبرعلیه امریکا واروپا به راه انداخته. *** دولت های کله پوک اروپا وامریکا انقدر دست روی دست بگذارند تا به زودی اسرائیل اتش جنگ را به اروپا بکشانند وکل مسیحیان اروپا را به انتقام هولوکاست در کوره های ادم سوزی بیندازند و اردوگاههای کار اجباری برای مسیحیان اروپا به راه اندازند واز پیه بدن مسیحیان اروپا صابون مسیحی بسازندواسرائیل به زودی بلایی بدتر از فلسطینیان را برسر ملتهای اروپا خواهد اورد اسرائیل دنبال گرفتن انتقام هولوکاست از المان واروپاست والان شرایطش فراهم شده ایا امریکا واروپا هنوز به خطر این غده سرطانی برای اروپا پی نبرده اند؟یا خود را به خواب وخریت زده اند ، اسرائیلی که خود اروپا وامریکا تاسیس کردند وبه اوپر وبال وقدرت دادند درحال حاضر تبدیل به هیولایی شده که می خواهد باایجاد دسیسه وفتنه وجنگ در اوکراین کل اروپا را بسوزاند و ببلعد . مسئولین احمق اروپا وامریکا باید به جای حمله به روسیه به اسرائیل حمله کنند چون هدف اصلی اسرائیل از ایجاد فتنه در اوکراین کشاندن جنگ به اروپا ست وبعد هم برهم زدن توافق هسته ای ایران ، سر نخ ایجاد فتنه وجنگ وانفجار هسته ای آتی در اوکراین دست همان خانه عنکبوت اسرائیل کودک کش است واسرائیل ویهود همان قاتل عیسی مسیح ع و دشمن خونی وتاریخی مسیحیان جهان است ، وپایگاه مسیحیت در جهان اروپا وامریکاست. اسرائیل این عنکبوت و هشت پای سرطانی هیچ گاه دوست امریکا واروپا نبوده ونیست و بلکه اسرائیل و یهود خطرناک ترین وبی رحم ترین دشمن امریکا واروپا ومسیحیان اروپا وامریکاست.مسئولین ایران هرچه سریعتر وبدون فوت وقت و بدون چانه بیشتر باید توافق مشروع وبین المللی هسته را بر محور ایثار واز خود گذشتگی و اتحاد ودوستی ادیان آسمانی اسلام ومسیحیت احیا وامضا کنند و آب پاکی را برروی دستان پلید اسرائیل بریزند واز جنگ وفتنه های اسرائیل کودک کش جلوگیری کنند وگرنه کشور ایران هم در این اتش وفتنه ای که اسرائیل به پا کرده خواهد سوخت. اگر انفجار هسته ای در اوکراین شکل بگیرد فاتحه مذاکرات خوانده خواهد شد وتمرکز و اتحاد واشتراک کشورهای توافق هسته ای بر روی توافق بر هم خواهد ریخت ودوباره متفرق خواهند شد وهمه کشورها باید خود را برای جنگ جهانی وجنگهای هسته ای ویرانگر اخر الزمانی خود را محیا کنند ، باید سریعا با امضا واحیایر توافق هسته ای این توطئه جهانی وهسته ای اسرائیل را خنثی وبی اعتبار کرد ودرجهت صلح وثبات وامنیت منطقه وجهان حرکت کرد.

 4. همدان

  هادی مطر تروریست داعشی اجیر شده اسرائیل است برای اتهام ترور به ایران وبرهم زدن توافق هسته ای. هادی مطر اگر واقعا می خواست سلمان رشدی مرتد را بکشد با اسلحه گرم وبا یک تیر توی مغزش او را می کشت نه انکه با چاقو چند خش سطحی بزنه که زنده بماند . این ترور مثل ترور معاویه بن ابوسفیان در شب ضربت خوردن مولی علی ع است که معاویه جان سالم به در برد چون اصلا قصد کشتن معاویه را نداشتند. اسرائیل خر خودتی. جای حیرت است که توافق هسته ای ایران مگر چیست که یک لحظه اسرائیل برای برهم زدن توافق هسته ای سر جاش نمی شیند، اخیرا اسرائیل با فتنه ودیوانگی عظیم دیگری نیروگاه هسته ای اوکراین رو با مزدورش زلنسکی گلوله باران کرده که بندازه گردن روسیه که هم توافق هسته ای با ایران رو برهم بزنه وهم اروپا رو تهدید هسته ای کند.اروپا وامریکا جلو اسرائیل که دامان خوشون رو گرفته بگیرن.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.