هشدار کیهان بعد از پاسخ برجامی ایران: توافق بدون تضمین و لغو تحریم‌ها یعنی تکرار خسارت محض

کیهان نوشت: مسئولان دیپلماسی کشور بایستی هوشیار باشند که تحت تأثیر فشارهای غرب به توافق بدون تضمین و توافق بدون لغو تحریم‌ها– که چیزی جز خسارت محض نیست-تن ندهند.

به گزارش تازه نیوز، در حالی که ایران پاسخ خود را درباره پیش نویس توافق احیای برجام به اتحادیه اروپا اعلام کرده است، روزنامه کیهان در گزارش اصلی خود به مسئولان کشور هشدار داده است «توافق بدون تضمین و لغو تحریم‌ها یعنی تکرار خسارت محض».

کیهان در گزارشی مفصل ضمن دفاع از عملکرد تیم مذاکره کننده هسته ای در دولت ابراهیم رئیسی نوشت:‌ «مسئولان دیپلماسی کشور بایستی هوشیار باشند که تحت تأثیر فشارهای غرب به توافق بدون تضمین و توافق بدون لغو تحریم‌ها– که چیزی جز خسارت محض نیست-تن ندهند و همچنان بر شروط اصلی و انتفاع اقتصادی ایران از برجام تاکید داشته باشند.»

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه روز دوشنبه با بیان اینکه تا ۱۲ امشب آخرین جمع‌بندی خود را به صورت مکتوب به هماهنگ‌کننده اتحادیه اروپا ارائه می‌دهیم، گفته بود، اگر آمریکا انعطاف نشان دهد در روزهای آینده به نقطه توافق می‌رسیم. آنها از پلان B (طرح جایگزین) صحبت می‌کنند، ما هم پلان B خودمان را داریم.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.