جان بولتون: ترامپ در مورد سندها دروغ می‌گوید

جان بولتون معتقد است که «به احتمال خیلی زیاد» ادعای دونالد ترامپ درباره از طبقه‌بندی خارج شدن اسنادی که پلیس فدرال آمریکا هفته گذشته در عمارت شخصی او (مارالاگو) ‌پیدا کرد، دروغ است.

به گزارش تازه نیوز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا اصرار دارد که دستور داده بوده تا هر سندی که به منزل وی منتقل می‌شود، از حالت طبقه‌بندی محرمانه خارج شود. اما بر اساس قانون آمریکا، از طبقه‌بندی خارج کردن اسناد روند به‌خصوصی دارد. هنوز مشخص نیست آیا ترامپ چنین روندی را طی کرده یا نه و تا این لحظه هیچ سندی مبنی بر صدور دستور خارج کردن این اسناد از حالت طبقه‌بندی ارائه نکرده است.

به نقل از ایسنا، جان بولتون، مشاور امنیت ملی سابق آمریکا در دولت ترامپ، در گفت‌وگو با روزنامه نیویورک‌تایمز گفت، هرگز چنین دستوری صادر و اجرایی نشده است.

این مطالب را هم ببینید:

او گفت که به رغم اینکه به طور متداول با اسناد محرمانه و فوق‌سری سر و کار داشته، اما چیزی درباره این دستور نشنیده است و افزود، این ادعای ترامپ به احتمال زیاد دروغ است.

بولتون به نیویورک‌تایمز گفت که چه در زمان ورودش به کاخ سفید، در دوره فعالیتش و چه پس از ترک منصب خود، چیزی درباره این دستور ترامپ نشنیده است.

او همچنین به این اشاره کرد که اسنادی که از طبقه‌بندی شده می‌توانند توسط عموم مردم مورد مطالعه قرار گیرند، پس این دستور ترامپ باید در جایی ثبت شده باشد.

وی افزود: اینکه یک نفر اینگونه دروغ سرهم می‌کند، نشان‌دهنده میزان ناامیدی اوست.

ماموران پلیس فدرال آمریکا هفته گذشته حدود ۲۰ جعبه حاوی اسنادی از جمله اطلاعات طبقه‌بندی شده از مارالاگو خارج کردند، اطلاعاتی که ترامپ از کاخ سفید به عمارتش برده بود.

برخی از اطلاعات خارج شده در رده‌بندی فوق محرمانه جای دارند. چنین اسنادی باید در یک ساختمان دولتی امن نگهداری شوند. به گزارش واشنگتن پست، در این جعبه‌ها اسناد تسلیحات هسته‌ای هم وجود داشته و این دلیل اصلی جستجوی اضطراری منزل ترامپ بوده است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.