۶ ماه حبس دهباشی تایید شد

۶ ماه حبس دهباشی به دلیل اهانت به یادگار امام(ره) تایید شد.

به گزارش تازه‌نیوز، دادگاه تجدیدنظر حکم پیشین دادگاه درباره اهانت حسین دهباشی به مرحوم احمد خمینی را تایید و او را به ۶ ماه حبس تعزیزی محکوم کرد.

تسنیم نوشت: پس از توئیت اهانت‌آمیز دهباشی درباره نحوه فوت حاج احمد خمینی بسیاری از دوستداران امام خواستار رسیدگی قضایی به این افترا و اهانت‌های او شده بودند. یک منبع مطلع در این باره گفت: ۱- از حسین دهباشی دو شکایت مطرح شد. یکی از طرف موسسه تنظیم و نشر امام(ره) و دیگری از طرف خانواده. اولی را دادگاه به علت این‌که مدعی بود موسسه نمی‌تواند از طرف مرحوم سیداحمدآقا شکایت کند رد کرد. ولی شکایت دوم را وارد دانست و آن را بررسی کرد.

۲- دهباشی در هیچ‌کدام از دادگاه‌ها سندی را ارائه نداده است و اینکه مدعی است این مطلب را از آقای هاشمی شنیده دروغ است. چرا که هم خانواده آقای هاشمی رسما آن را تکذیب کرده‌اند و هم سندی بر مطلب خود ندارد. اگر جز این است مطلب اقای هاشمی را منتشر کند.

۳- دهباشی مرتباً می‌نویسد که چرا بیت امام (ره) علت فوت را اعلام نمی‌کنند؟ در حالی که از همان روز اول رحلت یادگار امام علت مرگ ایشان سکته قلبی اعلام شده بود و این مطلب در تمام این سال‌ها توسط اطبا اعلام شده و گواهی پزشکی قانونی هم در این باره موجود است.

۴- از روز اول طرح این ادعای زشت از طرف دهباشی، بیت امام(ره) اعلام کرده بود که اگر ایشان رسما حرف خود را پس بگیرد و اعلام کند که سندی در این باره ندارد از شکایت صرف‌نظر می‌کند.

بیشتر بخوانید:

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.