پرونده برجام تا پایان هفته بسته می‌شود؟

تمام‌ سیگنال‌ها از مذاکرات احیای برجام نشان از احتمال توافق در روزهای آینده را دارد.

به گزارش تازه‌نیوز، نگار مرتضوی، خبرنگار نیویورک تایمز که پی‌گیر مذاکرات هسته ای است در توئیتر نوشته: من از منابعی در وین می‌شنوم که توافق هسته‌ای در دسترس است و برخی فکر می‌کنند حتی ممکن است در اوایل این هفته امضا شود.

میخائیل اولیانوف، نماینده دولت روسیه در مذاکرات احیای برجام هم گفته: «به نظر مسئله تحقیقات آژانس حل‌وفصل شده و ایرانیان در پاسخ اخیر خود وارد این مبحث نشده‌اند. روسیه هم تضمین‌هایی دریافت کرده که علی‌رغم تحریم‌ها می‌تواند به همکاری هسته‌ای خود با ایران ادامه دهد و ما راضی هستیم. به احتمال زیاد این هفته یا هفته آینده نشست کمیسیون مشترک برجام در سطح وزیران برگزار می‌شود».

به نقل از تجارت‌نیوز، رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا هم وعده داده که در جلسه آتی شورای حکام پرونده پادمانی ایران را ببندد به شرطی که آژانس در گزارشی پایان اختلافاتش با تهران را اعلام کند. پایگاه خبری العربی الجدید به نقل از منابع آگاه نزدیک به مذاکرات هسته‌ای خبر داد رابرت مالی فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران وعده داده که «واشنگتن آماده است که در جلسه آتی شورای حکام آژانس بین‌المللی پرونده پادمانی را ببندد به شرطی که آژانس در گزارشی پایان اختلافاتش با ایران را اعلام کند».

۱ نظر
  1. همدان

    شروع جنگ در اوکراین و انفجار هسته ای در اوکراین که می خواهد رخ دهد طرح وبرنامه اسرائیل است که به مزدورش زلنسکی دیکته کرده اند تا انفجار هسته ای را کلید بزند تا تمرکز واتحاد امریکا وروسیه را بر روی توافق هسته ای ایران را برهم بزند و این انفجار رو بندازه به گردن روسیه وبعد باعث ایجاد جنگ هسته ای بین روسیه واروپا وامریکا بشه وپای اروپا وامریکا را به زور به جنگ اوکراین بکشونه اسرائیل برای برهم زدن توافق هسته ای در هر کجای جهان یک جنگ به پا می کند و هر از چند گاه یک کشور را به گروگان می گیرد تا توافق هسته ای با ایران را برهم زند ، اسرائیل برای برهم زدن توافق هسته ای با ایران وکشاندن جنگ اوکراین به اروپا یک لحظه هم سرجایش نمی نشیند ودائم کار می کند وروی زلنسکی و بعضی مسئولین خائن امریکا واروپاو حتی ایران کار می کند واسرائیل یک جنگ تحمیلی را برعلیه کل جهان وبرعلیه امریکا واروپا به راه انداخته. *** دولت های کله پوک اروپا وامریکا انقدر دست روی دست بگذارند تا به زودی اسرائیل اتش جنگ را به اروپا بکشانند وکل مسیحیان اروپا را به انتقام هولوکاست در کوره های ادم سوزی بیندازند و اردوگاههای کار اجباری برای مسیحیان اروپا به راه اندازند واز پیه بدن مسیحیان اروپا صابون مسیحی بسازندواسرائیل به زودی بلایی بدتر از فلسطینیان را برسر ملتهای اروپا خواهد اورد اسرائیل دنبال گرفتن انتقام هولوکاست از المان واروپاست والان شرایطش فراهم شده ایا امریکا واروپا هنوز به خطر این غده سرطانی برای اروپا پی نبرده اند؟یا خود را به خواب وخریت زده اند ، اسرائیلی که خود اروپا وامریکا تاسیس کردند وبه اوپر وبال وقدرت دادند درحال حاضر تبدیل به هیولایی شده که می خواهد باایجاد دسیسه وفتنه وجنگ در اوکراین کل اروپا را بسوزاند و ببلعد . مسئولین احمق اروپا وامریکا باید به جای حمله به روسیه به اسرائیل حمله کنند چون هدف اصلی اسرائیل از ایجاد فتنه در اوکراین کشاندن جنگ به اروپا ست وبعد هم برهم زدن توافق هسته ای ایران ، سر نخ ایجاد فتنه وجنگ وانفجار هسته ای آتی در اوکراین دست همان خانه عنکبوت اسرائیل کودک کش است واسرائیل ویهود همان قاتل عیسی مسیح ع و دشمن خونی وتاریخی مسیحیان جهان است ، وپایگاه مسیحیت در جهان اروپا وامریکاست. اسرائیل این عنکبوت و هشت پای سرطانی هیچ گاه دوست امریکا واروپا نبوده ونیست و بلکه اسرائیل و یهود خطرناک ترین وبی رحم ترین دشمن امریکا واروپا ومسیحیان اروپا وامریکاست.مسئولین ایران هرچه سریعتر وبدون فوت وقت و بدون چانه بیشتر باید توافق مشروع وبین المللی هسته را بر محور ایثار واز خود گذشتگی و اتحاد ودوستی ادیان آسمانی اسلام ومسیحیت احیا وامضا کنند و آب پاکی را برروی دستان پلید اسرائیل بریزند واز جنگ وفتنه های اسرائیل کودک کش جلوگیری کنند وگرنه کشور ایران هم در این اتش وفتنه ای که اسرائیل به پا کرده خواهد سوخت. اگر انفجار هسته ای در اوکراین شکل بگیرد فاتحه مذاکرات خوانده خواهد شد وتمرکز و اتحاد واشتراک کشورهای توافق هسته ای بر روی توافق بر هم خواهد ریخت ودوباره متفرق خواهند شد وهمه کشورها باید خود را برای جنگ جهانی وجنگهای هسته ای ویرانگر اخر الزمانی خود را محیا کنند ، باید سریعا با امضا واحیایر توافق هسته ای این توطئه جهانی وهسته ای اسرائیل را خنثی وبی اعتبار کرد ودرجهت صلح وثبات وامنیت منطقه وجهان حرکت کرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.