۱۰میلیون دلار تقلبی در تهران! +تصاویر و جزئیات

رییس پلیس پایتخت از کشف ۱۰ میلیون دلار تقلبی خبر داد.

به گزارش تازه‌نیوز، سردار حسین رحیمی با اشاره به اجرای طرح سه روزه سراسری و استانی پلیس برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اولویت کالای گمرکی، دخانی و ترانزیتی و نظارت و واپایش انبارها و محل‌های دپوی کالا گفت: با تلاش ماموران این پلیس برخورد با انواع و اقسام جرائم و مفاسد اقتصادی در حوزه مبارزه با قاچاق در دستور کار قرار گرفته و تلاش‌های بسیار خوبی انجام شده است‌ و خوشبختانه این پلیس تسلط ویژه ای را در این خصوص دارد.

به نقل از ایسنا، رحیمی همچنین از برخورد با یک باند بزرگ جعل دلار خبر داد و گفت: یک اقدام ارزشمند دیگر پلیس امنیت اقتصادی انهدام یک باند بزرگ دلارهای جعلی است. اعضای این باند قصد داشتند بالغ بر ۱۰ میلیون دلار جعلی را وارد بازار کنند که پیش از این اتفاق دلارها کشف و ضبط شد. همچنین در این خصوص سه نفر نیز دستگیر شدند که تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.

دلارهای کشف شده
دلارهای کشف شده در پایتخت

وی همچنین با بیان اینکه در یکی از انبارهای مکشوفه ۲۰۰ هزار قلم لوازم یدکی احتکار شده کشف و ضبط شد، گفت: همچنین در انبار دیگری انواع و اقسام لوازم ضروری و مایحتاج مردم مانند کنسرو و … و در دیگر انبار نیز ۳۱۷ هزار لیتر روغن موتور احتکار شده و قاچاق کشف شد.‌ همچنین کالاهایی مانند لوازم‌التحریر، لامپ، کفش، پوشاک، باتری موتورسیکلت و پارچه نیز در این عملیات کشف شد. انواع کالای قاچاق مانند لاستیک و رینگ نیز کشف شد که تعداد آن‌ها به بیش از ۶۴ هزار حلقه لاستیک و چهار هزار و ۶۰۴ رینگ می‌رسید.

دلارهای تقلبی کشف شده در تهران
دلارهای تقلبی کشف شده در تهران

رحیمی افزود: اقدامات دیگر پلیس که با همکاری خوب با سازمان مالیاتی تهران انجام شد سبب شد تا فردی که با شناسایی افراد کم بضاعت و پرداخت مبالغ ناچیز اقدام به ثبت ۵۰ فقره شرکت غیرواقعی به نام آنان کرده بود، دستگیر شود. در ادامه نیز شرکت‌های کاغذی وی مشخص و شناسایی شد. تنها در چهار شرکت این فرد ۶۰۰ میلیارد تومان فرار مالیاتی گزارش شده است.

وی اضافه کرد: ما از ابتدای سال ۱۳ مرحله طرح مبارزه با دلالان ارزی را به اجرا در اوردیم. در این ۱۳ مرحله ۵۵ نفر تا الان دستگیر شدند که ارزش ارزهای کشف شده از آن‌ها بالغ بر ۲۸ هزار میلیارد تومان بوده است.
رییس پلیس پایتخت تاکید کرد: تمام انبارها تحت نظارت و پایش پلیس قرار دارد و پلیس برخورد با عرضه کنندگان قاچاق را با همکاری سازمان تعزیرات، وزارت صمت و مقام قضایی ادامه خواهد داد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.