جنجال تصاویر تجاوز جنسی به زن اوکراینی در ایتالیا

جورجیا ملونی، از رهبران راست افراطی در ایتالیا روز دوشنبه از سوی احزاب رقیب به دلیل انتشار تصاویری از تجاوز جنسی به یک زن اوکراینی در یکی از شهرهای ایتالیا به شدت مورد انتقاد قرار گرفت.

به گزارش تازه نیوز، یورونیوز نوشت: رهبر حزب راست افراطی «برادران ایتالیا» تصاویری از تجاوز یک پناهجوی اهل گینه به زنی اوکراینی در شهر پیاچنتسا منتشر کرد. این حادثه روز یکشنبه در این شهر شمال ایتالیا روی داده بود. بنا به گزارش‌ها این پناهجوی اهل گینه بازداشت شده است.

حزب «برادران ایتالیا» به رهبری جورجیا ملونی در آستانه برگزاری انتخابات پارلمانی در نظرسنجی‌ها از دیگر احزاب محبوبیت بیشتری دارد.

این مطالب را هم ببینید:

جورجیا ملونی ضمن انتشار ویدئوی تجاوز جنسی به زن اوکراینی در صفحه توئیتر خود نوشته بود که کسی نمی‌تواند در برابر این حادثه «وحشتناک» ساکت بماند. هر چند این تصاویر به صورت کدر و غیرقابل تشخیص منتشر شده بود اما صدای فریادهای قربانی در آن به وضوح شنیده می‌شود.

رهبر حزب «برادران ایتالیا» تاکید کرده بود که هر آنچه را که در توان دارد برای «برقراری امنیت در شهرهای ایتالیا» انجام خواهد داد.

رقبای انتخاباتی جورجیا ملونی در واکنش به توئیت او از «سوءاستفاده» از حادثه روی داده در شهر پیاچنتسا انتقاد کردند. انریکو لتا، رهبر حزب دموکرات ایتالیا گفت: «استفاده از تصاویر تجاوز جنسی زننده است. استفاده از آن با اهداف انتخاباتی زننده‌تر هم هست.»

کارلو کالندا، از سیاستمداران میانه‌روی ایتالیا نیز توئیت جورجیا ملونی را «غیراخلاقی» خواند.

انتخابات پارلمانی ایتالیا قرار است روز ۲۵ سپتامبر برگزار شود. جورجیا ملونی خواستار محاصره دریایی شمال آفریقا شده است تا به این ترتیب قایق‌های حامل پناهجویان نتوانند با عبور از دریای مدیترانه خود را به سواحل ایتالیا برسانند.

جورجیا ملونی در صورت پیروزی ائتلاف احزاب راستگرا ممکن است جانشین ماریو دراگی، نخست‌وزیر کنونی ایتالیا شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.