خواب عمیق خلبان و کمک خلبان مانع فرود هواپیما شد! +تصاویر

به خواب رفتن هر دو خلبان هواپیما موجب شد تا آن‌ها فرود در فرودگاه مقصد مورد نظر را از دست بدهند.

به گزارش تازه‌نیوز، ترس از پرواز دلایل متعددی دارد. مثلا برای برخی ترس از تکان‌های شدید هواپیما در پرواز‌ها یک کابوس است. نه فقط تکان‌های هواپیما بلکه حتی عدم کنترل بر نحوه سفر در آسمان نیز تجربه‌ای ترسناک به شمار می‌رود. اما بدترین ترس در حین پرواز شاید برای مسافران یک هواپیمای مسافربری اتیوپیایی رقم خورد؛ پروازی که در آن هر دو خلبان هواپیما به خواب رفتند.

خوابیدن خلبان

به نقل از باشگاه‌خبرنگاران، در حالی که هواپیما از مبداء در خارطوم، پایتخت سودان به آدیس آبابا، پایتخت اتیوپی پرواز می‌کرد هر دو خلبان اتیوپیایی در هواپیما به خواب رفتند و فرود را از دست دادند. بنا به گزارش Aviation Herald این اتفاق روز دوشنبه رخ داد.

این گزارش می‌افزاید این هواپیما حدود ۲.۵ ساعت قبل از برخاستن برای پرواز بعدی در فرودگاه بود. برج کنترل تلاش زیادی را برای ارتباط با خلبانان انجام داد، اما موفق به تماس با آن‌ها نشد. با این حال پس از عبور هواپیما از باند فرود، ارتباط خلبان خودکار قطع و همین هشداری را ایجاد کرد که بنا به Aviation Herald منجر به بیدارشدن خلبانان شد. سرانجام ۲۵ دقیقه بعد خلبانان هواپیما را برای فرود روی باند آماده کردند. خوشبختانه در این حادثه به هیچ فردی آسیبی وارد نشد و هواپیما بدون حادثه‌ای روی باند فرودگاه بر زمین نشست.

خوابیدن خلبانان

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.