آمار جهانی کرونا امروز چهارشنبه ۲ شهریور ۱۴۰۱

جدیدترین آمار مبتلایان و فوتی‌های کرونا در جهان برای امروز ۲ شهریور ۱۴۰۱ منتشر شد.

به گزارش تازه‌نیوز، بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تاکنون به ۶۰۲ میلیون و ۵۸۶ هزار و ۷۷۳ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۴۷۶ هزار و ۴۶۱ بیمار کووید نیز تأیید شده است.

به نقل از ایسنا، براساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۵.۵ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند با آمار بیش از ۴۴.۳ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۴.۳ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه و سومین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۴.۳ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر چهارمین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۸۲ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۷ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه همچنین با گذشتن از آمار ۳۸۳ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

#نام کشورمجموع مبتلایانمجموع قربانیان
۱ایالات متحده۹۵,۵۳۷,۹۹۴۱,۰۶۶,۴۱۶
۲هند۴۴,۳۶۸,۱۹۵۵۲۷,۴۵۲
۳فرانسه۳۴,۳۸۷,۶۱۲۱۵۳,۷۰۵
۴برزیل۳۴,۳۱۱,۳۲۳۶۸۲,۹۴۱
۵آلمان۳۱,۹۲۱,۵۷۸۱۴۶,۷۹۷
۶انگلیس۲۳,۴۶۰,۷۸۷۱۸۷,۰۱۸
۷کره جنوبی۲۲,۵۸۸,۶۴۰۲۶,۲۲۴
۸ایتالیا۲۱,۶۹۶,۲۴۲۱۷۴,۹۳۱
۹روسیه۱۹,۱۸۱,۳۷۱۳۸۳,۶۸۶
۱۰ژاپن۱۷,۵۱۹,۲۴۸۳۷,۵۹۴

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۱۳ هزار و ۹۲۸ مورد ابتلا و ۱۴۳ هزار و ۵۰۵ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.