لیست خودروهای وارداتی به بازار ایران

سخنگوی وزارت صمت از اعلام آیین نامه واردات خودرو تا هفته آینده خبر داد که بر اساس آن سقف قیمت خودروهای وارداتی 20 هزار دلار تعیین شده است، به این بهانه قیمت چند مدل خودروی زیر 20 هزار دلار را بررسی کرده ایم.

به گزارش تازه نیوز، خراسان نوشت: سخنگوی وزارت صمت با بیان این که واردات کالاهایی که تولید بالا دارند و رقابت پذیر هستند، مثل لوازم خانگی، باید آزاد شود و این موضوع در دست بررسی است، گفت: بر اساس آیین نامه واردات خودرو که جزئیات آن به زودی اعلام می‌شود، سقف قیمت خودروهای وارداتی ۲۰ هزار دلار است.

امید قالیباف اظهار کرد: جزئیات آیین‌نامه اجرایی واردات خودرو به‌زودی یعنی ظرف یک هفته آینده رسانه‌ای خواهد شد. وی گفت: هدف‌گذاری واردات خودرو برای دهک‌های پایین است و تا ۲۰ هزار دلار برنامه‌ریزی شده است. به‌ گفته قالیباف، برای واردات با خودروساز‌هایی همچون تویوتای ژاپن و همچنین شرکت‌های خودروساز آلمانی، چینی و هندی مذاکراتی شده است.

این مطالب را هم ببینید:

با قطعی شدن سقف ۲۰ هزار دلار برای خودروهای وارداتی هم اینک می توان دامنه جست وجو برای این خودروها را بازتر کرد. البته باید توجه داشت که قیمت خودروها در بازارهای مختلف دنیا بر حسب شرایطی نظیر برخی تعرفه ها، ذائقه مشتریان و به خصوص کم و زیاد شدن آپشن ها می تواند متغیر باشد. از سوی دیگر واردات خودرو به کشور ما تابع هزینه هایی از قبیل تعرفه واردات یا مالیات بر ارزش افزوده است که برای اطلاع از جزئیات آن باید منتظر آیین نامه اجرایی واردات خودرو باشیم. به عنوان مثال، منطقی معاون وزیر صمت  ۲۳ مرداد گفته بود که تعرفه واردات خودروهای اقتصادی تا ۲۰ درصد کاهش می یابد. این موارد نیز به قیمت خودروها نسبت به قیمت های جهانی خواهد افزود.

با این اوصاف، نگاهی به وب سایت رسمی برخی خودروسازان جهانی و قیمت مدل ۲۰۲۲ خودروها در بازارهای بزرگی نظیر آمریکا نشان می دهد که خودروهای قابل قبولی در محدوده قیمتی زیر ۲۰ هزار دلار وجود دارند. بر این اساس جدول رو به رو نام و قیمت برخی از خودروهای در حدود ۲۰ هزار دلار و کمتر را نشان می دهد. بدیهی است این جدول صرفاً از نظر قیمت، خودروهایی را  که امکان واردات دارند معرفی کرده و ممکن است برخی از این خودروها از جنبه های دیگر مثل حجم موتور، شرایط واردات را نداشته باشند که برای اطلاع از جزئیات آن باید منتظر اعلام جزئیات آیین نامه واردات خودرو بود.

لیست خودروهای وارداتی

۱ نظر
  1. بی نام

    خودروهای suv مثل نیسان کیکس و هیوندای ونو کیا سول نیز با این رنج قیمت می تواند گزینه های خوبی باشد

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.