بیانیه جدید جو بایدن: نیروهای طرفدار ایران را هدف قرار دادیم!

جو بایدن مدعی شد تجاوزات نظامی اخیر آمریکا در سوریه نیروهای طرفدار ایران را هدف قرار داده است.

به گزارش تازه نیوز،  الجزیره گزارش داد، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در بیانیه‌ای تجاوز نظامی اخیر این کشور به سوریه را به اطلاع مجلس نمایندگان و مجلس سنا رساند. او در این بیانیه آورده است: در بیست و سوم این ماه دستور حمله به تاسیساتی در شرق سوریه را صادر کردم که توسط گروه های وابسته به ایران مورد استفاده قرار می گیرد.

به نقل از ایسنا، او مدعی شد: این حملات با هدف دفاع از امنیت نیروهای ما و تضعیف و مختل کردن سلسله حملات علیه منافع آمریکا انجام شد. ایالات متحده این اقدام لازم را مطابق با قوانین بین المللی و اصل حق دفاع از خود انجام داده است.

این مطالب را هم ببینید:

جو بایدن گفت: ما آماده هستیم تا در صورت لزوم اقدامات بیشتری را برای مقابله با تهدیدات یا حملات بیشتر انجام دهیم.

ارتش آمریکا بامداد چهارشنبه اعلام کرد طی عملیاتی در شرق سوریه، حملاتی هوایی را علیه “شبه‌نظامیان” مستقر در آنجا انجام داده است. پنتاگون مدعی شده بود که حملات علیه “نیروهای وابسته به ایران” انجام شده است.

بامداد پنجشنبه نیز منابع محلی از حملات مجدد آمریکایی به مواضعی در خاک سوریه خبر دادند. رسانه‌های عربی گزارش دادند که ائتلاف متجاوز آمریکایی حملات گسترده‌ای به مواضع گروه‌های مقاومت در شرق سوریه انجام داده است.

اظهارات بایدن و فرماندهان آمریکایی در ارتباط با حمله به “شبه نظامیان وابسته به ایران” درحالی است که مقامات کشورمان و نیز مسئولان ارشد سوریه بارها تاکید کرده‌اند که ایران نه نیروی نظامی و نه گروه وابسته به خود در سوریه ندارد و تنها مستشاران ایرانی برای کمک به ارتش سوریه در مبارزه با تروریسم، در این کشور حضور دارند.

پیشتر ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه این حمله تجاوزکارانه ارتش آمریکا را نقض حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی این کشور دانست و آن را قویا محکوم کرده بود.

سخنگوی وزارت امور خارجه این تجاوز ارتش آمریکا علیه مردم سوریه، را یک اقدام تروریستی علیه گروه های مردمی و مبارز مخالف اشغالگری توصیف و هرگونه وابستگی آنان را به جمهوری اسلامی ایران تکذیب کرد.

کنعانی تصریح کرد: استمرار حضور نظامیان آمریکایی در بخش‌هایی از خاک سوریه، برخلاف قوانین بین‌المللی و ناقض حاکمیت ملی این کشور بوده و اشغالگری به شمار می رود و بر این اساس می بایست فورا سوریه را ترک نموده و به غارت ثروت های نفتی و غلات این کشور خاتمه بخشند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.