آمار جهانی کرونا جمعه ۴ شهریور/ کره جنوبی با کمترین آمار فوتی‌ در بین ۱۰ کشور پُرمبتلا

بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تاکنون به ۶۰۴ میلیون و ۳۵۱ هزار و ۵۵۶ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۴۸۳ هزار و ۱۴۸ بیمار کووید نیز تأیید شده است.

به گزارش تازه نیوز، براساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۵.۸ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند با آمار بیش از ۴۴.۳ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۴.۴ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه و در عین حال سومین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۴.۳ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر چهارمین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۸۳ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۷ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه همچنین با گذشتن از آمار ۳۸۳ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:

#نام کشورمجموع مبتلایانمجموع فوتی‌ها
۱ایالات متحده۹۵,۸۴۴,۶۷۷۱,۰۶۸,۱۱۱
۲هند۴۴,۳۸۹,۱۷۶۵۲۷,۵۵۶
۳فرانسه۳۴,۴۲۸,۷۳۸۱۵۳,۸۰۶
۴برزیل۳۴,۳۵۰,۶۳۹۶۸۳,۳۲۸
۵آلمان۳۲,۰۰۸,۱۲۲۱۴۷,۰۰۳
۶انگلیس۲۳,۴۹۲,۸۷۵۱۸۷,۷۶۱
۷کره جنوبی۲۲,۸۰۲,۹۸۵۲۶,۴۱۳
۸ایتالیا۲۱,۷۴۵,۰۶۵۱۷۵,۱۲۷
۹روسیه۱۹,۲۶۵,۵۲۱۳۸۳,۸۲۹
۱۰ژاپن۱۷,۹۸۳,۷۹۷۳۸,۱۹۷

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۱۸ هزار و ۹۷۴ مورد ابتلا و ۱۴۳ هزار و ۶۱۲ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.