بایدن گفت‌و‌گو با اسرائیل پیرامون توافق با ایران را نپذیرفت!

رسانه‌های صهیونیستی اعلام کردند که در سایه نردیک شدن به امضای توافق هسته‌ای جو بایدن گفت وگوی تلفنی با یائبیر لاپید را نپذیرفت و وزیر دفاع آمریکا نیز احتمالا با بنی گانتس دیدار نکند.

به گزارش تازه نیوز، در سایه پیشرفت گسترده روند احیای توافق هسته ای، کاخ سفید درخواست راهبردی رژیم صهیونیستی مبنی بر انجام گفت وگوی تلفنی میان جوبایدن، رئیس جمهور آمریکا و یائیر لاپید، نخست وزیر رژیم صهیونیستی را نپذیرفت.

به نقل از ایسنا، واشنگتن در پاسخ به درخواست تل آویو مبنی بر انجام گفت وگوی تلفنی فوری میان لاپید و بایدن گفت که “رئیس جمهور آمریکا در تعطیلات به سر می‌برد” این درحالی است که شورای امنیت داخلی رژیم صهیونیستی چندین روز است تلاش می‌کند که این گفتگو انجام شود، اما واشنگتن آن را به تعویق می‌اندازد.

به گزارش شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی با توجه به اینکه مذاکرات هسته‌ای با ایران به مرحله نهایی رسیده است می‌توان گفت که اسرائیل اولویت مهمی برای آمریکا نیست و در سبد اولویت‌های این کشور قرار ندارد.

این مطالب را هم ببینید:

در این گزارش آمده است که بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیز که روز گذشته (پنجشنبه) راهی آمریکا شده است احتمالا با لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا دیدار نکند، زیرا به مسئولان اسرائیلی اعلام شده است که آستسن اکنون در خارج از واشنگتن به سر می‌برد.

بنی گانتس قبل از سفرش به واشنگتن اعلام کرد که هدف از این سفر رساندن پیام واضح درخصوص مذاکرات هسته‌ای است.

وی گفت: توافقی که چندین سال ایران را به عقب بازنگرداند و آن را در سال‌های آینده محدود نکند، به امنیت منطقه و جهان آسیب خواهد زد.

این شبکه صهیونیستی در پی تعویق گفت وگوی تلفنی میان بایدن و لاپید به نقل از یک منبع سیاسی صهیونیست اعلام کرد که شکاف‌ها میان واشنگتن و تل آویو بسیار زیاد شده است.

پیش از این نیز پایگاه خبری عبری روتر اعلام کرد که با توجه به پیشرفت مذاکرات هسته‌ای برای احیای برجام، دیدار ایال حولاتا، مشاور امنیت داخلی رژیم صهیونیستی با آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا لغو شد.

در این گزارش آمده است که لغو دیدار وزیر خارجه آمریکا با حولاتا و برگزاری آن در سطح معاون وزیر درحالی است که تل آویو تلاش گسترده‌ای در راستای قانع کردن آمریکا برای عدم امضای توافق با ایران کرده است.

همچنین برخی مسئولان صهیونیستی اعتراف کرده‌اند که در قانع کردن واشنگتن برای عدم امضای توافق هسته‌ای با ایران شکست خورده اند و اسرائیل اکنون در رویا رویی با ایران تنها مانده است.

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اخیرا از دریافت پاسخ دولت آمریکا به نظرات جمهوری اسلامی ایران برای حل و فصل موضوعات باقی‌مانده در مذاکرات رفع تحریم، از طریق هماهنگ‌کننده اروپایی گفتگو‌ها طی عصر امروز خبر داد.

وی اعلام کرد: بررسی دقیق نظرات طرف آمریکایی آغاز شده و جمهوری اسلامی ایران پس از تکمیل بررسی‌ها، نظرات خود در این رابطه را به هماهنگ‌کننده اعلام خواهد کرد.

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ‌کننده مذاکرات وین پاسخ آمریکا به مواضع ایران در رابطه با متن پیشنهادی اروپا بر سر احیای برجام را “بسیار معقول” خواند.

وبگاه خبری –تحلیلی اکسیوس اخیرا در گزارشی به نقل از مقامات آمریکایی و صهیونیستی نوشته بود: اگرچه دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا اخیرا تلاش کرده به اسرائیل اطمینان دهد که در مذاکرات احیای برجام امتیاز جدیدی به ایران نداده است، مقامات اسرائیلی می‌گویند که نسبت به این موضوع اطمینان ندارند.

بنابر این گزارش، مقامات کاخ سفید در روز‌های گذشته به همتایان اسرائیلی خود اطمینان داده‌اند که علی‌رغم وجود برخی گزارشات در رسانه‌ها مبنی بر امتیازدهی واشنگتن به تهران در جریان مذاکرات وین، آمریکا هیچ امتیاز جدیدی به ایران نداده است.

اکسیوس افزود:، اما اسرائیل از این اطمینان‌بخشی‌های آمریکا راضی نشده است. یک مقام اسرائیلی در این باره گفت که مذاکرات با واشنگتن درباره تهران در روز‌های گذشته سخت‌تر شده است، بیشتر بحث‌ها پشت در‌های بسته انجام شده و هدف این بوده است که مطمئن شوند، کاخ سفید متوجه شده که نگرانی‌های اسرائیل چقدر جدی است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.